RX 5500 XT sistemde oyunlar zamanla kasıyor

Hoxrainn

Decapat
Arkadaşlar bilgisayarımı ilk açtığımda bir şey olmuyor. Oyunlarda gayet akıcı oynuyorum. Aradan yaklaşık 4-5 saat geçtikten sonra oyunlarda FPS düşüşü yok ama kasma donma yaşanıyor. Daha sonra tam ekrandan pencereli tam ekran modunu geçiyorum. Kasma düzeliyor. Bu durum acayip canımı sıkmaya başladı. Neden olabilir? Sürücülerim güncel. Windows sürümüm güncel. Sistem özelliklerim:
RX 5500 XT
Ryzen 5 3600
8 GB RAM

Arkadaşlar bilgisayarımı ilk açtığımda bir şey olmuyor. Oyunlarda gayet akıcı oynuyorum. Aradan yaklaşık 4-5 saat geçtikten sonra oyunlarda FPS düşüşü yok ama kasma donma yaşanıyor. Daha sonra tam ekrandan pencereli tam ekran modunu geçiyorum. Kasma düzeliyor. Bu durum acayip canımı sıkmaya başladı. Neden olabilir? Sürücülerim güncel. Windows sürümüm güncel. Sistem özelliklerim:
RX 5500 XT
Ryzen 5 3600
8 GB RAM

Memory leak olabilir.

RAM kaynaklıdır hocam artık yeni nesil eski nesil birçok oyun 8 GB ve üstü RAM tüketiyor.
hocam ramden kaynaklı değil. pc 4-5 saat sonra kasmaya başlıyor oyunlarda. ondan önce akıyor daha sonra tam ekrandan pencereli tam ekran moduna geçiyorum düzeliyor. oynadığım oyunlar çok ram tüketen oyunlar değil
RAM kaynaklıdır hocam artık yeni nesil eski nesil birçok oyun 8 GB ve üstü RAM tüketiyor.
ramle alakası yok hocam pc açıldıktan 4-5 saat sonra kasıyor oyunlarda. ondan önce akıyor. oyunu tam ekrandan pencereli tam ekrana alınca düzeliyor ama. oynadığım oyunlar çok ram tüketen oyunlar değil
O zaman muhtemelen depolama ile alakalı değildir SSD sağlığından şüphe etmedim. Sıcaklıkları izleme imkanınız var mı ?
sıcaklıklar normal. işlemcim 65-75 derece arası ryzen 5 3600 için gayet ideal bir sıcaklık hocam. işlemci kullanımım %20-30 arası gidip geliyor oyunda. ekran kartı sıcaklığım 65in üzerine çıkmıyor.

hocam oyun ssd ye kurulu sıcaklıklar normal ramden olabileceğini sanmıyorum çok ram yemeyen oyunlar
hocam oyun ssd ye kurulu sıcaklıklar normal ramden olabileceğini sanmıyorum çok ram yemeyen oyunlar
zaten pencereli tam ekrana alınca düzeliyor ama bu durum çok canımı sıkıyor. normalde akıcı oynanırken birkaç saatin sonunda böyle yapması sinirimi bozdu yardımcı olacak yok mu ?

RAM'dan kaynaklanıyor benim de 8 GB bir süre sonra kasıyor illa 16 GB olması gerek neden diceksin PC başlarda oyun 5 GB RAM kullanıyor saat gecince RAM artıyor fark edemiyorsun 6 cıkıyor 7 cıkıyor sonra kasma vs başlıyor sonra ise hard disk kullanımı veya SSD kullanımı artıyor Windows ve oyunda kasıyyor yani RAM alman gerek benim de RX 5500 XT AMD Ryzen 2700X 8 GB RAM.

Yeni konular

Geri
Yukarı