RX 5500 XT ve i3 13100F sistem performansı nasıl?

AhmetXei

Picopat
Daha fazla  
AMD RX 5500 XT 8 GB.
Intel i3 13100F.
16 GB RAM.
Colorful H610M DDR4.
Bu sistemde hangi oyunları yüksek ayarlarda oynayabilirim veyahut ne tür oyunları oynayabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğu oyunu yüksek ayarlarda oynayabilirsiniz ancak üst kalite oyunlarda çok yüksek FPS değerleri beklememek gerekir. YouTube`dan güncel test videolarına bakmakta fayda var. Ancak artık yavaş yavaş işlemcinizden dolayı Valorant, CS2 gibi oyunlarda dahi düşük ayarlarda istediğiniz kare hızlarını zaman zaman göremeyebilirsiniz. Oyunlar zamanla gelişiyor ve daha üst seviye bir işlemci ihtiyacı doğuyor...

Hocam işlemci olarak bulamadım baktım ama genelde 10100F 12400F ile testler yapılıyor.

12400F testleri de olur. 5500 XT aşırı güçlü bir kart değil, o yüzden grafik olarak ağır oyunlarda sen de aynı performansı alırsın.

Ben 5500 XT 8 GB kullanırken Cyberpunk orta ayarlarda, RDR2'de özel ayarlar yaparak 60 FPS alıyordum misal.

Çoğu oyunu yüksek ayarlarda oynayabilirsiniz ancak üst kalite oyunlarda çok yüksek FPS değerleri beklememek gerekir. YouTube'dan güncel test videolarına bakmakta fayda var. Ancak artık yavaş yavaş işlemcinizden dolayı Valorant, CS2 gibi oyunlarda dahi düşük ayarlarda istediğiniz kare hızlarını zaman zaman göremeyebilirsiniz. Oyunlar zamanla gelişiyor ve daha üst seviye bir işlemci ihtiyacı doğuyor...

Pek Online FPS oyunları oynayan birisi değilim hocam genel olarak GTA serisi Farming Simulator serisi ve FIFA serisi diyeyim kısaca testlere baktığımdada ne işlemci olarak 13100F i görebiliyorum ne de bu bahsettiğim oyunları.

12400F testleri de olur. 5500 XT aşırı güçlü bir kart değil, o yüzden grafik olarak ağır oyunlarda sen de aynı performansı alırsın.

Ben 5500 XT 8 GB kullanırken Cyberpunk orta ayarlarda, RDR2'de özel ayarlar yaparak 60 FPS alıyordum misal.

Anladım hocam bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.

Pek Online FPS oyunları oynayan birisi değilim hocam genel olarak GTA serisi Farming Simulator serisi ve FIFA serisi diyeyim kısaca testlere baktığımdada ne işlemci olarak 13100F i görebiliyorum ne de bu bahsettiğim oyunları.

Anladım hocam bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.
Bahsettiğiniz oyunlar için video arıyorsanız, gerek yok. Sisteminiz kaldırır.

Hocam işlemci olarak bulamadım baktım ama genelde 10100F 12400F ile testler yapılıyor.

Buyurun 12100F ile test edilmiş. En yakın test bu şuan bahsettiğiniz sisteme göre.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler hocam sonunda aradığım cevabı bu forumda buldum.
Rica ederim. Kartınız aşırı güçlü değil ancak oyun performans durumuna göre grafik ayarlarınızı ayarlarsınız. En azından daha yüksek FPS değerleri görmek isterseniz... Ekstra olarak bütçeniz olduğunda sisteminizi geliştirmeyi de düşünebilirsiniz. İlerleyen yıllar için yararınıza olur.

Geri
Yukarı