RX 5500 XT vs 1650 Super

GatilKuala

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar, yakın bir zamanda PC topladım ama ekran kartı olarak hala ne alacağım konusunda karasızım RX 5500 XT ve 1650 SUPER arasında kaldım neredeyse ikisi de aynı FPS değerlerini veriyor bazı oyunlarda RX 5500 XT bazı oyunlarda 1650 SUPER daha fazla FPS değeri veriyor. 1650 SUPER soğutma açısından daha iyi fakat RX 5500 XT'in VRAM'i daha fazla ben 2 gündür düşünüyorum ama karar veremedim bir de sizin düşüncelerinizi alayım dedim.

RX 5500 XT:SAPPHIRE RADEON™ RX 5500 XT PULSE GDDR6 8GB 128Bit AMD Radeon Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

1650SUPER:MSI GeForce GTX1650 SUPER VENTUS XS OC 4GB GDDR6 128Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

RX580 falanda baktım fakat kart eski daha yeni nesil kartlar almak istedim.

VRAM fazlalığı yanlış bilmiyorsam özellikle yüksek çözünürlüklerde işe yarıyor. 1080p'de ikisi de sıkıntı çıkarmaz. Hangi markaya daha yakınsanız onu seçin bence. (Bu ekran kartlarının işlemcinizle darboğaz yapmayacağını varsayarak konuşuyorum.)

VRAM fazlalığı yanlış bilmiyorsam özellikle yüksek çözünürlüklerde işe yarıyor. 1080P'de ikisi de sıkıntı çıkarmaz. Hangi markaya daha yakınsanız onu seçin bence. (Bu ekran kartlarının işlemcinizle darboğaz yapmayacağını varsayarak konuşuyorum.)

Hocam Ryzen 5 2600 var :D

Selamlar, yakın bir zamanda PC topladım ama ekran kartı olarak hala ne alacağım konusunda karasızım RX 5500 XT ve 1650 Super arasında kaldım neredeyse ikisi de aynı FPS değerlerini veriyor bazı oyunlarda RX 5500 XT bazı oyunlarda 1650 Super daha fazla FPS değeri veriyor. 1650 Super soğutma açısından daha iyi fakat RX 5500 XT'in VRAM'i daha fazla ben 2 gündür düşünüyorum ama karar veremedim bir de sizin düşüncelerinizi alayım dedim.

RX 5500 XT:SAPPHIRE RADEON™ RX 5500 XT PULSE GDDR6 8GB 128Bit AMD Radeon Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

1650SUPER:MSI GeForce GTX1650 SUPER VENTUS XS OC 4GB GDDR6 128Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

RX580 falanda baktım fakat kart eski daha yeni nesil kartlar almak istedim.

RX 5500 XT tabii ki de Pulse modelinin soğutması mükemmel yani içiniz rahat olsun.

Hocam şu anda o ekran kartından stokda yok bu sabah bitmiş yenilemezlerse 2 ekran kartı için 4 GB VRAM olacak.
aceleniz yoksa bekleyin derim. 8 gb olması kartın büyük avantaj ama illa hemen alacam diyosanız o zaman hangisi ucuzsa onu alın aynı performansı verirler aşağı yukarı.

Geri
Yukarı