RX 5500 XT vs. GTX 1650 Super

Bütçe
3000-3500 TL
@wntly 3600 TL'yi hak ettiğini düşünmüyorum. Biostar'da olsa hem sıfır hem güncel 6500 XT almak daha mantıklı olur Gen 4 bir anakartın ve işlemcin varsa.

8GB ise RX 5500 XT seç, 4GB olan modeli için uğraşılmaz sürücü sorunlarıyla vs...

Bana kalırsa 1660, 1660 Super gibi kartlar alınabilir.

Merhaba iyi günler. Bilgisayarım için ikinci el ekran kartı alacağım ama başlıkta belirtiğim iki ekran kartı arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

RX 5500 XT:https://www.sahibinden.com/ilan/iki...hicc-ii-pro-4gb-ekran-karti-1006107857/detay/
GTX 1650 Super:https://www.sahibinden.com/ilan/iki...-gtx-1650-super-ekran-karti-1050942553/detay/

Merhaba Kerem, ben XFX 5500 XT 8 GB kullanıyorum ama çok da iyi bir kart olduğunu söyliyemiyeceğim çünkü AMD.
5500 XT 8 GB ekran kartı 1650 Super 4 GB ekran kartına göre iyidir tabii. Ama 1660 Super 6 GB 5500 XT ekran kartından daha iyidir ama senin bütçene göre bu ikisinden birini alacaksan eğer 1650 almanı öneririm çünkü öncelikle NVIDIA.

Yanlışlıkla iki defa yazdım özür dilerim.

Pekala tavsiyeniz için teşekkürler hocam.

Merhaba çoğunluk RX 5500 XT'yi önerdi siz neden GTX 1650 Super'i önerdiniz?

4 GB 1650 Super, 4 GB 5500XT'den daha iyi. Ayrıca stabilite ve driver sorunu yaşama ihtimalinden yok fiyatlar yakında 1650 Super her türlü daha mantıklı.

4 GB 1650 Super, 4 GB 5500XT'den daha iyi. Ayrıca stabilite ve driver sorunu yaşama ihtimalinden yok fiyatlar yakında 1650 Super her türlü daha mantıklı.

AMD gerçekten bu kadar sorunlu mu stabilite derken FPS'in aniden düşmesinden mi bahsediyorsununuz drivlerlarda ne gibi sorunlar var?

Merhaba Kerem, ben XFX 5500 XT 8 GB kullanıyorum ama çok da iyi bir kart olduğunu söyliyemiyeceğim çünkü AMD.
5500 XT 8 GB ekran kartı 1650 Super 4 GB ekran kartına göre iyidir tabii. Ama 1660 Super 6 GB 5500 XT ekran kartından daha iyidir ama senin bütçene göre bu ikisinden birini alacaksan eğer 1650 almanı öneririm çünkü öncelikle NVIDIA.
Merhaba Ahmet @Marla Singer ın dediği sorunlarla karşılaştınız mı hiç?

@wntly 3600 TL'yi hak ettiğini düşünmüyorum. BIOSTAR'da olsa hem sıfır hem güncel 6500 XT almak daha mantıklı olur gen 4 bir anakartın ve işlemcin varsa.

8 GB ise RX 5500 XT seç, 4 GB olan modeli için uğraşılmaz sürücü sorunlarıyla vs...

Bana kalırsa 1660, 1660 Super gibi kartlar alınabilir.

Merhaba tavsiyeniz için teşekkürler AMD gerçekten bu kadar sorunlu mu?

Arkadaşların dedikleri hakkında ne düşünüyorsunuz ona göre ekran kartlarından birisini alacağım @Yener K.

AMD gerçekten bu kadar sorunlu mu stabilite derken FPS'in aniden düşmesinden mi bahsediyorsununuz drivlerlarda ne gibi sorunlar var?

Merhaba Ahmet @Marla Singer ın dediği sorunlarla karşılaştınız mı hiç?

Merhaba tavsiyeniz için teşekkürler AMD gerçekten bu kadar sorunlu mu?

Evet birçok ekran kartı driver sorunu ile karşılaştım bir süre sorun çıkartmaz ama bir süreden sonra oyun oynamak dan sıkılıyorsun sorunlar yüzünde FPS düşmesidir, donmalardır, takılmalardır ekran kartı işlevini bile durdurduğu oldu NVIDIA al problemin olmasın.

Evet birçok ekran kartı driver sorunu ile karşılaştım bir süre sorun çıkartmaz ama bir süreden sonra oyun oynamakdan sıkılıyorsun sorunlar yüzünde FPS düşmesidir, donmalardır, takılmalardır ekran kartı işlevini bile durdurduğu oldu NVIDIA al problemin olmasın.

Biraz bakındım ve 3.450 TL'ye bir GTX 1660 buldum sizce bu fiyata GTX 1660 alınır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı