RX 5500 XT'yi WattMan sorunundan dolayı iade etmek

Aynı istemde başka ekran kartı kullanma imkanınız var mı?
Birkaç kişiye sorabilirim ancak hiç zannetmiyorum.

Sürücüyü düşürme. 5500 XT için sürücü pek farketmiyor 20.11.2 veya 20.12.1 iyidir. CoD Warzone için ise durumun çok daha farklı olabilir, biraz bakın derim.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Oyun pek sarmamıştı zaten sileyim bari.

Radeonu direkt uygulama üzerinden 20.9.1 sürümüne güncelliyorum. DDU ile temizlememe gerek yok sanırım.

Bu arada sanırım tek sorun HDMI kablosunmış. HDMI takılıyken FurMark testi yapamıyordum siyah ekran veya karıncalı görüntü geliyordu şimdi denedim bir sorun yok testi yapabiliyorum.

Radeonu direkt uygulama üzerinden 20.9.1 sürümüne güncelliyorum. DDU ile temizlememe gerek yok sanırım.

Bu arada sanırım tek sorun HDMI kablosuymuş. HDMI takılıyken FurMark testi yapamıyordum siyah ekran veya karıncalı görüntü geliyordu şimdi denedim bir sorun yok testi yapabiliyorum.

Aylar önce benim de başıma gelmişti. Sıfır aldığım HDMI kablomda temassızlık varmış ve masaya her değdiğimde görüntü kesiyordu. AMD olunca suçu ekran kartında aramak ilk seçenek oluyor.

En temizi bu programla komple bir temizle sürücüyü sonra sıfırdan 20.11.2 sürücüsünü indir kur. Performans artışı bu sürücüyle gelmişti Furmark sonucunun da daha iyi çıkması lazım yanlış hatırlamıyorsam.

Birkaç kişiye sorabilirim ancak hiç zannetmiyorum.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Oyun pek sarmamıştı zaten sileyim bari.

Radeon'u direkt uygulama üzerinden 20.9.1 sürümüne güncelliyorum. DDU ile temizlememe gerek yok sanırım.

Bu arada sanırım tek sorun HDMI kablosunmış. HDMI takılıyken FurMark testi yapamıyordum siyah ekran veya karıncalı görüntü geliyordu şimdi denedim bir sorun yok testi yapabiliyorum.

Karıncalanmadan kastın nedir bende bir karıncalanma görüyorum boşta bile ancak 10-12 senelik monitör + dönüşürücü olduğundandır diye düşündüm.

Karıncalanmadan kastın nedir bende bir karıncalanma görüyorum boşta bile ancak 10-12 senelik monitör + dönüşürücü olduğundandır diye düşündüm.
Karıncalanmadan kasıt görüntünün aşırı bozuk olmasıydı normal hafif karıncalanmayı kast etmek istememiştim. Masaüstündeyken sorun yoktu ancak dediğim test uygulamasını tam ekran başlattığım anda siyah ekran sonrası aşırı bozuk görüntü ardından tekrar siyah ekran gözüküyordu. Klavyeden testi kapattığımda ise normale dönüyordu.

Aylar önce benim de başıma gelmişti. Sıfır aldığım HDMI kablomda temassızlık varmış ve masaya her değdiğimde görüntü kesiyordu. AMD olunca suçu ekran kartında aramak ilk seçenek oluyor.

En temizi bu programla komple bir temizle sürücüyü sonra sıfırdan 20.11.2 sürücüsünü indir kur. Performans artışı bu sürücüyle gelmişti Furmark sonucunun da daha iyi çıkması lazım yanlış hatırlamıyorsam.

dediklerinizi yaptım anti-aliasing kapalıyken 25.saniyede 73fps alıyorken şu an 76fps alıyorum. Başka konularda birisi 80 alıyormuş ama pek fark yok sorun olmaz gibime geldi benim. Sonuçta yüzde 4 performans artışı sağladı bu radeon sürümü.

Karıncalanmadan kasıt görüntünün aşırı bozuk olmasıydı normal hafif karıncalanmayı kast etmek istememiştim. Masaüstündeyken sorun yoktu ancak dediğim test uygulamasını tam ekran başlattığım anda siyah ekran sonrası aşırı bozuk görüntü ardından tekrar siyah ekran gözüküyordu. Klavyeden testi kapattığımda ise normale dönüyordu.

Dediklerinizi yaptım anti-aliasing kapalıyken 25.saniyede 73FPS alıyorken şu an 76FPS alıyorum. Başka konularda birisi 80 alıyormuş ama pek fark yok sorun olmaz gibime geldi benim. Sonuçta yüzde 4 performans artışı sağladı bu Radeon sürümü.

FurMark'ta zaten görüntü bir değişik oluyor ki başım dönüyor uzun süre bakınca :)
Bozuktan kastınız ne 5-10 saniyelik bir video yükler misiniz?

Geri
Yukarı