RX 5500 XT'yi WattMan sorunundan dolayı iade etmek

Rae2244

Picopat
Daha fazla  
Merhaba.
Gamegaraj.com üzerinden aldığım kasa ve PowerColor RX 5500 XT 8 GB ekran kartı 23 Aralık tarihinde elime ulaştı. Monitör ve diğer çevre ekipmanlarının gelmesi daha uzun sürdü bundan dolayı ilk 14 günlük koşulsuz iade zamanını kaçırdım. Ekran kartında WattMan yani siyah ekran sorunu kronik olarak var birkaç çözüm denedim ancak başarılı olmadı. Kartı sorunlu olmasından dolayı iade etmek istediğimi

gamegaraj.com canlı destek üzerinden ilettim. Konuşma metnini değiştirmeden eklere ekliyorum (konuşmada AMD sitesinde önceki driverlar yok dedim ancak sonardan baktığımda başka bir sayfada varmış orası benim hatam) ürünü tüketici hakem heyetine başvurarak iade edebilir miyim çünkü kronik sorunlu ve sanırsam RX 5000 serisinin tamamında bulunuyor.

Tüketici hakem heyeti deneyimi olan varsa yazabilirse sevinirim. Teşekkürler. İyi forumlar.

Not= özel konuşmayı paylaşmak yasak değilse fotoğrafı paylaşacağım.

Son düzenleme:
Tam olarak nasıl bir kronik sorun, ben RX 5500 XT kullanıyorum ve RX 5500 XT kullanan birçok kişide bu sorun yok. Hatta 5000 serisinin en sorunsuz kartı 5500XT diyebilirim.

Not: İlk aldığım zaman saçma sapan hatalarla uğraştım ama onlar benim cahilliğimdenmiş :D.

Tam olarak nasıl bir kronik sorun, ben RX 5500 XT kullanıyorum ve RX 5500 XT kullanan birçok kişide bu sorun yok. Hatta 5000 serisinin en sorunsuz kartı 5500XT diyebilirim.

Not: İlk aldığım zaman saçma sapan hatalarla uğraştım ama onlar benim cahilliğimdenmiş :D.
Mesela ilk günlerde League of Legends oyununda çok ufak ayarlar mesela oyun içresinde sağ altta göüzken haritanın boyutunu arttırdığımda 1-2 saniye süren siyah ekran sonrası oyuna devam edebiliyordum. Bunu dışında her Alt+Tab yaptığımda oyundan masa üstüne veya başka bir uygulamaya geçtiğimde gene 1-2 saniyelik siyah ekran hatası oluşuyor. Birkaç sefer dışında restart atmadan kendiliğinden düzeliyor.

Sorunu tek yaşayan ben de değilim. RX 5500 XT WattMan hatası

Alt+Tab yaptığım sıradaki bir videoyu bırakıyorum. Sorun sırasında açık olan şarkı da duruyor ordan da anlayabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çünkü kronik sorunlu ve sanırsam RX 5000 serisinin tamamında bulunuyor.

Yanlış bilgi, 5500 XT ve diğer 5000 serisi kartların yongası bile aynı değil. Ben de 9 aydır 5500 XT kullanıyorum hiç sorunla karşılaşmadım. Sende HDMI kablosunda veya güç kaynağında bile sorun olabilir. Bu sorun kronik olsaydı her kullananda olurdu. Servisine göndermeden kendin karar veremezsin, önce onların denemesi lazım. Kartın sorunu varsa da %99 teknik arızadır.

Son düzenleme:
Yanlış bilgi, 5500 XT ve diğer 5000 serisi kartların yongası bile aynı değil. Ben de 9 aydır 5500 XT kullanıyorum hiç sorunla karşılaşmadım. Sende HDMI kablosunda veya güç kaynağında bile sorun olabilir. Bu sorun kronik olsaydı her kullananda olurdu. Servisine göndermeden kendin karar veremezsin, önce onların denemesi lazım. Kartın sorunu varsa da %99 teknik arızadır.
Öncelikle yanlış bilgi için özür dilerim.

HDMI kullanıyordum az önce DisplayPort kablosuyla değiştirdim. Sonuçta attığım videodaki wattman sırasında çıkan sinir bozucu gürültü kesildi ancak halen Call of Duty Warzone'da alt tab yaptıgımda 3 saniye siyah ekran oluyor bu sürede arkada açık olan müzik duruyor. Az önce gtx 1650ti kullanan bir arkadaşımdan denemesini istedim onda böyle bir sorun yok yani sorun oyundan kaynaklı değil.

Bunun dışında HDMI takılıyken league of legends oyununda freesync kapatmak zorunda kalıyordum ya siyah ekran ya da karıncalı görüntü geliyordu şimdi bu sorun ortadan kalktı. HDMI kablom bozuk sanırsam.

Bu arada hangi Radeon sürümünü kullanıyorsunuz? 20.11.2 kullanıyordum sabah birkaç saat önce 20.9.1e düşürdüm bir gelişme yok.

HDMI kullanıyordum az önce DisplayPort kablosuyla değiştirdim. Sonuçta attığım videodaki WattMan sırasında çıkan sinir bozucu gürültü kesildi ancak halen Call of Duty Warzone'da Alt Tab yaptığımda 3 saniye siyah ekran oluyor bu sürede arkada açık olan müzik duruyor. Az önce GTX 1650 Ti kullanan bir arkadaşımdan denemesini istedim onda böyle bir sorun yok yani sorun oyundan kaynaklı değil.

Bunun dışında HDMI takılıyken League of Legends oyununda FreeSync kapatmak zorunda kalıyordum ya siyah ekran ya da karıncalı görüntü geliyordu şimdi bu sorun ortadan kalktı. HDMI kablom bozuk sanırsam.

Bu arada hangi Radeon sürümünü kullanıyorsunuz? 20.11.2 kullanıyordum sabah birkaç saat önce 20.9.1e düşürdüm bir gelişme yok.

Aynı istemde başka ekran kartı kullanma imkanınız var mı?

HDMI kullanıyordum az önce DisplayPort kablosuyla değiştirdim. Sonuçta attığım videodaki wattman sırasında çıkan sinir bozucu gürültü kesildi ancak halen Call of Duty Warzone'da alt tab yaptıgımda 3 saniye siyah ekran oluyor bu sürede arkada açık olan müzik duruyor. Az önce gtx 1650ti kullanan bir arkadaşımdan denemesini istedim onda böyle bir sorun yok yani sorun oyundan kaynaklı değil.

Bunun dışında HDMI takılıyken league of legends oyununda freesync kapatmak zorunda kalıyordum ya siyah ekran ya da karıncalı görüntü geliyordu şimdi bu sorun ortadan kalktı. HDMI kablom bozuk sanırsam.

Sürücüyü düşürme. 5500 XT için sürücü pek farketmiyor 20.11.2 veya 20.12.1 iyidir. CoD Warzone için ise durumun çok daha farklı olabilir, biraz bakın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı