RX 5500M vs. GTX 1650

Strider0628

Kilopat
Makaleler
16
Daha fazla  
İkisinin de işlemcisi R7 4800H. RAM'leri ise 16 GB. Sizce hangi ekran kartı daha iyi. Bir de RX 5500M de sürücü problemi gibi sorunlar yaşar mıyım? Şimdiden teşekkür ederim hepinize.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hemen hemen kafa kafaya performans veren GPU'lar, oyun için soruyorsanız yerine göre birbirlerini geçtiği senaryolar olduğu gibi aralarındaki oluşan olası fark 5500M tarafında oransal olarak daha fazla. Sürücü noktasında ise pek sorun olacağını sanmıyorum, geçtiğimiz son 6 ay boyunca Wattman gibi can sıkıcı problemlerle karşılaşılan RX 500 serisi kartlar bile tıkır tıkır sıkıntısız bir şekilde çalışabiliyor, en azından çoğu kullanıcı yorumu gördüğüm kadarıyla bu şekilde :)

Hemen hemen kafa kafaya performans veren GPU'lar, oyun için soruyorsanız yerine göre birbirlerini geçtiği senaryolar olduğu gibi aralarındaki oluşan olası fark 5500M tarafında oransal olarak daha fazla. Sürücü noktasında ise pek sorun olacağını sanmıyorum, geçtiğimiz son 6 ay boyunca WattMan gibi can sıkıcı problemlerle karşılaşılan RX 500 serisi kartlar tıkır tıkır sıkıntısız bir şekilde çalışabiliyor, en azından çoğu kullanıcı yorumu gördüğüm kadarıyla bu şekilde :)

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Dizüstünü kendim için almıyorum aslında, annem için alacağım. Tabi arada sırada kullanacağım için ve Adobe Premiere gibi uygulamalarda kullanacağım. Sadece Mobile GPU'lar hakkında daha az bilgi sahibim.

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Dizüstünü kendim için almıyorum aslında, annem için alacağım. Tabi arada sırada kullanacağım için ve Adobe Premiere gibi uygulamalarda kullanacağım. Sadece Mobile GPU'lar hakkında daha az bilgi sahibim.
Mobil cihazlar noktasında ben de aslında çok detaylı fikir sahibi değilim, birkaç benchmark videosu, kullanıcı incelemesi vs yardımcı olabilmek adına yeterli olabiliyor. Adobe yazılımları da yanlış hatırlamıyorsam Intel kanadıyla bir tık daha optimize çalışıyor diye biliyorum tabii arada kaldığınız modellerin işlemcileri Ryzen ise çok da sorun teşkil edecek bir durum değil siz de biliyorsunuzdur bunu zaten :)

Mobil cihazlar noktasında ben de aslında çok detaylı fikir sahibi değilim, birkaç benchmark videosu, kullanıcı incelemesi vs yardımcı olabilmek adına yeterli olabiliyor. Adobe yazılımları da yanlış hatırlamıyorsam Intel kanadıyla bir tık daha optimize çalışıyor diye biliyorum tabii arada kaldığınız modellerin işlemcileri Ryzen ise çok da sorun teşkil edecek bir durum değil siz de biliyorsunuzdur bunu zaten :)
Evet hocam katılıyorum. Ryzen 7 4800H tek çekirdekte beni cezbetti desem yeridir. Bir de güç kullanımı olarak biraz daha iyi gözüktü İntel'e nazaran. Cevabınız için çok teşekkür ederim hocam aklımda ki soruların bütünüyle cevapladınız.
Hocam Max-P mi Max-Q mu bu önemli.
İkisi arasında ki fark nedir ? Bu arada hiç birisi yazmıyor direk GTX 1650M yazıyor.

Evet hocam katılıyorum. Ryzen 7 4800H tek çekirdekte beni cezbetti desem yeridir. Bir de güç kullanımı olarak biraz daha iyi gözüktü Intel'e nazaran. Cevabınız için çok teşekkür ederim hocam aklımda ki soruların bütünüyle cevapladınız.

İkisi arasında ki fark nedir? Bu arada hiçbirisi yazmıyor direk GTX 1650M yazıyor.

Max-P gücü kısılmamış mobil kart demektir Max-Q ise gücü ısınmasın ve çoğunlukla kasaya sığmadığı için küçültülen kartlara denir. Yazmıyor ise hocam GTX 1650 olan laptopun modelini söylerseniz bakabilirim.

Max-P gücü kısılmamış mobil kart demektir Max-Q ise gücü ısınmasın ve çoğunlukla kasaya sığmadığı için küçültülen kartlara denir. Yazmıyor ise hocam GTX 1650 olan laptopun modelini söylerseniz bakabilirim.
Anladım hocam.
Ama bu dediğiniz şey sanırım 3000 serisi mobil GPU'lar için geçerli imiş, bu doğru mu ?

Yeni konular

Geri
Yukarı