RX 5500XT bilgisayarın ekranı bir anda gitti

CannB

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayarda müzik dinliyordum, ekran bir anda gitti ama kasa çalışmaya devam ediyor. Kapatmaya çalıştığımda ise hiçbir şekilde kapanmıyor. 1 aydır sorunsuz bir şekilde kullanıyordum, bugün Radeon Adrenalin (dün yayınlanmış güncelleme sağ tık yapıp Radeon Software'ye girince güncelleştirmeleri kontrol et deyip yapmıştım sanırım ekran kartı güncellemesi oluyor ) ve Windows güncellemesi yapmıştım ondan sonra olmuş olabilir mi? Şu an PC açık ama ekran yok. Ne yapacağım?

Sistem:
Ryzen 3 3100.
RX 5500 XT 4 GB.
240GB SSD.
8 GB RAM.
650W 80+ PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pc nin fişini çek.20-30 saniyec bekle .Fişi takmadan Açma kapama tuşuna bas. 10 saniye falan Bir kaçkere bas.Statik elektriklenme olmuş olabilir.Sonra fişi tak ve Açma kapama tuşuna bas açılması ve görüntü gelmesi gerekli.Görüntü gelince Bunlarıda yap.Başlat tuşuna Güç yaz ve güç ve uyku ayarlarına gir.ek güç ayarlarına bas.Güç düğmelerinin yapacaklarını seç.Şu anda kullanılmayan düğmelerinin yapacaklarını seç dehızlı başlatmayı kapat. Daha sonra Mozilla,Chorome ya da hangi internet tarayıcısını kullanıyorsan ayarlarından.donanım ivmelenmesini ya da donanım hızlandırmasını kapat.

Dosya Ekleri

• tik kaldır.jpg
    tik kaldır.jpg
    107,5 KB · Görüntüleme: 24
  • donanım hızlandırma kapatma.jpg
    donanım hızlandırma kapatma.jpg
    108,8 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı