RX 5500XT ses yapıyor

Hocam mümkünse PSU'nun Watt değerini arttırın bence. Çünkü diğer bileşenler de güç tüketiyor. Aynı zamanda fanlarda vs. sorun olabilir. Termal macunu değişimi ve temizliğini de yapmanızı öneririm.

@Denji ses sanki işlemciden geliyor gibide ekran kartından da geliyor olabilir 2sinden de duyuyorum kasanın arkasından dinlediğimde işlemci tarafındanda geliyor gibi çözemedim bir türlü.

@Denji ses sanki işlemciden geliyor gibide ekran kartından da geliyor olabilir 2sinden de duyuyorum kasanın arkasından dinlediğimde işlemci tarafındanda geliyor gibi çözemedim bir türlü.
İşlemci fanında da sorun çıkmış olabilir o zaman. Ses nasıl birşey çıkıyor? "Dırrrrr" diye çıkıyorsa okuma sesi olabilir.

@Denji böyle elektrik sesi gibi dızt dızt sonra cızırtıyada benziyor PC'nin arka kapağını açıp iyice dinlediğimde işlemci ve ekran kartı arasında geliyor karar veremedim 2sinden biri olduğuna eminim.

@Denji böyle elektrik sesi gibi dızt dızt sonra cızırtıyada benziyor PC'nin arka kapağını açıp iyice dinlediğimde işlemci ve ekran kartı arasında geliyor karar veremedim 2sinden biri olduğuna eminim.
İşlemci üzerindeki soğutucuyu inceleyin derim. Ekran kartınızda fan varsa inceleyin. Bu arada, eskiden Donanım Haber sitesindeydim. Bu tarz işlemcide cızırtılı bir konuydu :D. Adam kasayı baştan geçirdi sorunu bulamadı. Firmadan yardım istediğinde ise şuna benzer bir cevap almış:
Ekran kartı üzerindeki kondansatörler üzerilerine akım yüklemesi oldukça bu gibi sesler çıkarabilirler senin durumda buna benzer bir durum eğer sen çok rahatsızsan anakartını değişim iste ama işlemciden bu sesin gelmesi mümkün değil anakarttan geliyordur.
Resim ise bu:
1605952495049.png

Fakat gerçekten dediğiniz gibi işlemciden geliyorsa VRM bölümünden kaynaklanıyor olabilir. İşlemci daha fazla güce ihtiyaç duyuyor olabilir. Fakat işlemciden cızırtı sesi gelmesi zor hocam ya. Bu arkadaşın da dediği gibi anakart, PSU ya da ekran kartıdır sorun.

@Denji Vatan Bilgisayar'dan aldım 5 ay olacak az kaldı götüreceğim ancak sorunu sorduklarında ne diyeceğimi bilmiyorum şu an sence ne olarak tarif etmeliyim?
İç donanımlarda bir sorun olduğunu düşünüyorum, açınca ve kullanınca ses çıkarıyor. Kimi zamanda cızırtıya benzer sesler duyuyorum donanımlardan şeklinde birşeyler diyebilirsiniz. Sorunlarınızı dile getirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı