RX 5500XT sistem WD2 kasıyor

Efekan Ulusoy

Kilopat
Daha fazla  
2 Gün önce yeni bir PC topladım.
Ryzen 3 1200 (12nm)
RX5500 XT 4 GB.
8 GB RAM.
Bu parçalara sahip olmama rağmen en basitinden Watch Dogs 2'nin en düşük ayarlarında takılmalar ve kasmalar yaşıyorum. bunun nedeni neden kaynaklıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
2 Gün önce yeni bir PC topladım.
Ryzen 3 1200 (12nm)
RX5500 XT 4 GB.
8 GB RAM.
Bu parçalara sahip olmama rağmen en basitinden Watch Dogs 2'nin en düşük ayarlarında takılmalar ve kasmalar yaşıyorum. Bunun nedeni neden kaynaklıdır?

O işlemci zaten normaldede darboğaz yapar bir de düşük ayarda yapıyorsanızız görmek bile istemiyorum, en yüksek ayarlarda deneyin bir de.

O işlemci zaten normaldede darboğaz yapar bir de düşük ayarda yapıyorsanızız görmek bile istemiyorum, en yüksek ayarlarda deneyin bir de.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şuradaki videoda darboğaz sorunu yok zannımca Anıl Burak'ın dediği gibi ramdan kaynaklanıyor çünkü aynı videoda 6 7 civarında ram kullanılıyor bende kullanılan ram 3 4 civarı gözüküyor bundan dolayı ram darboğazı oluyor galiba yine de teşekkürler

@Efekan Ulusoy konu RAM boyutu değil. Watch Dogs 2 çift kanal RAM'e ihtiyaç duyan bir oyun.

Kısaca açıklarsam eğer RAM'lerin 2x4 GB olsaydı sorun yaşamayacaktın ama 1x8 olduğu için sorun yaşıyorsun. 2x8 GB yükseltmen lazım.

Diğer yandan 1200 AF zayıf bir işlemci 5500XT için. Ayarları en yükseğe çekmelisin yoksa darboğaz ağır olur. Şu anlık ihtiyacın olan bunlar.

Bu videoyu izlersen ne demek istediğimi daha iyi anlarsın Watch Dogs 2 için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

@Efekan Ulusoy konu RAM boyutu değil. Watch Dogs 2 çift kanal RAM'e ihtiyaç duyan bir oyun.

Kısaca açıklarsam eğer RAM'lerin 2x4 GB olsaydı sorun yaşamayacaktın ama 1x8 olduğu için sorun yaşıyorsun. 2x8 GB yükseltmen lazım. İşlemcin biraz zayıf, ekran kartın güçlü ama RAM'leri çift kanal yapmak dışında yapabileceği bir şey yok bu durumda.

Bu videoyu izlersen ne demek istediğimi daha iyi anlarsın Watch Dogs 2 için.

Teşekkürler ne demek istediğinizi anladım en uygun zamanda zaten bir tane daha 8 GB ram almaya çalışacağım.

Teşekkürler ne demek istediğinizi anladım en uygun zamanda zaten bir tane daha 8 GB ram almaya çalışacağım.

Mesajı düzenlemiştim kaçırmaman için tekrar ekleyeyim. 1200 AF biraz zayıf bir işlemci 5500XT için. Ayarları ne kadar düşürürsen darboğaz o kadar ağır olur. Bu yüzden ayarları en yüksekte tutmanı (yükü ekran kartına bindirmeni) RAM'leri de çift kanal yapmanı öneririm. Senin attığın videoki ekran kartı 1050Ti mesela zayıf sayılabilecek bir kart orada takılma olmaması normal.

Bunları yaptığın zaman işlemciye yüklenen oyunlar dışında çok ciddi sorunlar yaşayacağını düşünmüyorum. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı