RX 5500XT sistemde donmalar oluyor

massterrevenq

Decapat
Daha fazla  
Hepinize merhabalar arkadaşlar. Bir sorun var anlayamadığım ama donanımsal olabileceğini tahmin ettiğim. Bir bilgisayar elime geçti, özellikleri alt kısımda belirteceğim. Sorun şu, ki tüm oyunlarımda bu sorunu yaşıyorum, oyun başlıyor, ilk 1.2 dakika sorun yok fakat sonralarında sürekli olarak 3 ila 5 dakika içerisinde birkaç saniyelik kasmalar oluyor. Bir türlü çözemedim. Bir arkadaşım bana hard diskin yetersizliğinden SSD almam gerektiğinden bahsetti. Sizce neden olabilir, ne yapmalıyım?

Ekran kartı: MSI AMD 5500XT 8 GB OC.
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 AF.
RAM: T-Force 8 GB.
Anakart: Elsa B350M.
HDD: WD 500 GB 7200prm.
Monitör: Cbox 1080p 144Hz 1ms.

1) İşlemci ve ekran kartının sıcaklık değerleri nasıl?
2) RAM tek kanal ise en kısa sürede 2.yi almaya bak. Tek kanal bellek günümüz için yeterli değil.
3) Güç kaynağı berbat. Voltaj değerinde dalgalanma yapıyor olabilir.
Bence sorun bunlardan biri kaynaklı.

1) işlemci ve ekran kartının sıcaklık değerleri nasıl?
2) RAM tek kanal ise en kısa sürede 2.yi almaya bak. Tek kanal bellek günümüz için yeterli değil.
3) güç kaynağı berbat. Voltaj değerinde dalgalanma yapıyor olabilir.
Bence sorun bunlardan biri kaynaklı.

Teşekkür ederim en kısa zamanda bunları yenileyeceğim peki benim için önerebileceğiniz bir PSU var mıdır acaba sıcaklık değerlerinin en fazla 60 olduğunu gördüm ekran kartı için.

Teşekkür ederim en kısa zamanda bunları yenileyeceğim peki benim için önerebileceğiniz bir PSU var mıdır acaba sıcaklık değerlerinin en fazla 60 olduğunu gördüm ekran kartı için.
İkisi de güzel güç kaynakları. XPG Pylon stoklara gelirse ona da bakabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı