RX 5500XT sistemde GTA V kasıyor

Kötü, cidden kötü. Genelde 7200RPM HDD'ler en azından 170Mb/s gibi hızları görür. Bazıları ise 200'lerde dolaşır. Sizin diskinizin hızları gerçekten az. Eh, eski olduğunu belirtmişsiniz, normal sayılır.

RAM mi alayım yoksa HDD mi alayım abi.
Benim RAM'in aynısından yok G.Skill onun yerine başka model alacağım 3200 MHz 8 GB'lık.

RAM mi alayım yoksa HDD mi alayım abi.
Benim RAM'in aynısından yok G.Skill onun yerine başka model alacağım 3200 MHz 8 GB'lık.
Önce RAM alabilirsin. RAM alırken, alacağın RAM'in halihazırda takılı olan RAM ile aynı özelliklere sahip olması gerekir. CPU-Z yazılımı üzerinden Memory ve SPD kısmının fotoğrafını atarsanız RAM'lerinizin özelliklerini öğrenip ona göre bir RAM önerebilirim.

Hemen indirip cekip gösteriyorum abi 1 dk.
unknown_2021.09.26-23.31.png

unknown_2021.09.26-23.33.png

Ürün kodunu aratınca G.Skill'in Trident Z modeli çıkıyor.
Şu an hiçbir yerde stoğu yok sanırım, garanti olsun istiyorsanız stoğu gelince bundan bir tane alabilirsiniz fakat yine de kit olmayacağı için çok ufak ihtimal de olsa sorun yaratabilir.

Ürün kodunu aratınca G.Skill'in Trident Z modeli çıkıyor.
Şu an hiçbir yerde stoğu yok sanırım, garanti olsun istiyorsanız stoğu gelince bundan bir tane alabilirsiniz fakat yine de kit olmayacağı için çok ufak ihtimal de olsa sorun yaratabilir.

Keşke almasaydım diyorum zaten bu RAM'i satamiyorumda bıktım bu RAM'dan kurtulamıyorum 500 TL fiyat cektim bence her türlü ucuz yazdım gene indirim olur mu diyorlar :D

Keşke almasaydım diyorum zaten bu RAM'i satamiyorumda bıktım bu RAM'dan kurtulamıyorum 500 TL fiyat cektim bence her türlü ucuz yazdım gene indirim olur mu diyorlar :D
500 lira fazla. 400 civarına koyarsanız daha iyi olur.

Tamamdır abi sağ ol yardımların için yakında 16 yapacagım tavsiye ettigin RAM var mıdır anakart 4400 MHz kadar destek var.

Tamamdır abi sağ ol yardımların için yakında 16 yapacagım tavsiye ettigin RAM var mıdır anakart 4400 MHz kadar destek var.
4400MHz'ye gerek yok.
Çipleri gayet kaliteli bir RAM, ufak dokunuşlar ile 3600MHz CL16 olarak çalışabilir. Fiyatı da gayet güzel. Ayrıca kit olacağı için herhangi bir sorun olma ihtimali sıfır.
Bu arada mümkünse ve bütçeniz yeterse yakın zamanda HDD'yi değiştirin. HDD olarak Toshiba P300 veya WD Caviar Blue önerebilirim. İkisi de gayet kaliteli olduğu için hangisi ucuzsa onu alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı