RX 5500XT sisteme 500W 80+ yeterli mi?

i3 10100F daha güçlü ve daha ucuz, niye tercih etmiyorsun? Kalan parayla diğer parçalara yükseltme yaparsın dediğim gibi.

Soğutması gayet iyi bir model, bir şey olmaz. Zaten hava akışı iyi bir kasayla alacaksan her türlü serin çalışır.
Soket konusunda sıkıntı çekmek istemediğimden dolayı,İlerleyen zamanlarda Ryzen 5xxx yapmak istiyorum.

Dostum, B450M S2H’ye 5xxx takmak delilik olur, her türlü değiştireceksin zaten.
AMD, B450 çipset'in Ryzen 5. Nesil işlemcilerini destekleyeceğini duyurdu.Neden delilik olsun?
Anakartı 1-2 ay içerisinde alacağım şuan kararsız durumdayım sizin dediğiniz gibi i3 10100F'de tercih edebilirim.Neticede önümde 1-2 ay var.

AMD, B450 çipset'in Ryzen 5. Nesil işlemcilerini destekleyeceğini duyurdu.Neden delilik olsun?
Anakartı 1-2 ay içerisinde alacağım şuan kararsız durumdayım sizin dediğiniz gibi i3 10100F'de tercih edebilirim.Neticede önümde 1-2 ay var.
Dostum desteklese ne olacak? Tam veriminde çalışabileceğini sanmıyorum.

En azından mesela Tomahawk, B450M Pro4, ASUS Tuf Pro S gibi güzel anakartlara sahip olsan çok sorun etmez ama B450M S2H beni şüpheye düşürüyor.

Neyse, hem daha ucuz hem de daha güçlü olmasıyla i3 10100F öneririm. Sana kalmış gerisi.

Geri
Yukarı