RX 5500XT'deki siyah ekran sorunu sürücü kaynaklı mı?

Yer
İstanbul/Ataşehir
Yiğenimde MSI'ın RX 5500 XT Gaming X 8G ekran kartı var. İşlemci ve anakart olarak da; R5 2600 ve B450M'A-PRO Max kullanıyor. Dün CS:GO'da Dust 2 haritasında rekabetçi oynarken ekranın bir süre siyah ekran olduğunu arkadan seslerin gelmeye devam ettiğini söyledi, sonra tekrar geldiğini belirtti. Anladığım kadarıyla bu sorun her zaman olmuyor. Ara ara tekrar eden bir sorun var gibi duruyor. Sürücü olarak 20.4.2 vardı. Bazıları 20.2.2 daha stabil bir sürücü diyor. Sorunu, bana arızdan çok sürücü kaynaklı gibi geliyor. PSU'su da gayet yeterli (Corsair VS550 Gri Model). Önerilerinizi bekliyorum.

Fark etmiyor, şu anda 20.7.2 kullanıyorum ve diğer sürümlere oranla daha iyi bir performans gözlemledim. Yaşanılan sorun genel olarak sürücü kaynaklı, oyunun dosyasını doğrulamayı da deneyebilirsiniz.

Hocam, oyun dosya doğrulama daha önce yapıldı. 1 dosya eksik bulup indirmişti. Fakat ondan sonra düzelir diye düşünmüştüm, fakat sürücü kaynaklı bir sorun gibi gözüküyor bu durumda.
Fark etmiyor, şu anda 20.7.2 kullanıyorum ve diğer sürümlere oranla daha iyi bir performans gözlemledim. Yaşanılan sorun genel olarak sürücü kaynaklı, oyunun dosyasını doğrulamayı da deneyebilirsiniz.

Hocam SSD olarak BX500 240GB var. SSD'den veya RAM'deki bir hatandan olur mu acaba bu durum.Zannetmiyorum ama sorayım istedim.

Hocam DDU işlemi çok zor bir işlem değil, fakat şöyle yapılsa olur mu diye sormak istiyorum; sürücünün kurulduğu Yerel disk: C yolundaki AMD klasöründe sürücülerin klasörleri bulunuyor,20.7.2 sürücüsünü indirdikten sonra mı bunlar silinmeli, yoksa daha önce mi silinmeli? Veya hiç bulaşmayıp DDU'mu kullanmak mantıklı?
@Motionless IN White hocam fark etmediniz galiba, şu merak ettiğim soruları da yanıtlarsanız sevinirim.

Son düzenleme:
Hocam DDU işlemi çok zor bir işlem değil, fakat şöyle yapılsa olur mu diye sormak istiyorum; sürücünün kurulduğu Yerel disk: C yolundaki AMD klasöründe sürücülerin klasörleri bulunuyor,20.7.2 sürücüsünü indirdikten sonra mı bunlar silinmeli, yoksa daha önce mi silinmeli? Veya hiç bulaşmayıp DDU'mu kullanmak mantıklı?
@Motionless IN White hocam fark etmediniz galiba, şu merak ettiğim soruları da yanıtlarsanız sevinirim.
Mesajın birleştirildiği için otomatikman bildirim gitmiyor maalesef. DDU kullanmak istemiyorsanız güvenli modda AMD Cleanup Utility ile sürücüyü kaldırabilirsiniz.
sürücünün kurulduğu Yerel disk: C yolundaki AMD klasöründe sürücülerin klasörleri bulunuyor,20.7.2 sürücüsünü indirdikten sonra mı bunlar silinmeli, yoksa daha önce mi silinmeli?
Öyle sürücü kaldırılmaz.

Geri
Yukarı