Oyun RX 550'den RX 580'e geçilir mi?

Son kararınız RX580 mi hocam? Ben olsam o kartla alakalı bir konu daha açardım.

Şu an aklımda 580 var fakat biraz daha bekleyeceğim. Geçenlerde RX6500 sipariş etmiştim MSI marka 3750₺ ile indirime girmişti. Fan sesi/ driver sıkıntısı/ PCI-e sıkıntısı biraz bezdirdi ve iade ettim. Kart güzeldi ama değmeyeceğini düşünerek iade ettim. Hemen hemen RX580 ile aynı FPS değerine sahip gibiler. Biraz daha bekleyip indirimde RX6600 denk getirebilirsem onu alacağım.

Şu an aklımda 580 var fakat biraz daha bekleyeceğim. Geçenlerde RX6500 sipariş etmiştim MSI marka 3750₺ ile indirime girmişti. Fan sesi/ driver sıkıntısı/ PCI-e sıkıntısı biraz bezdirdi ve iade ettim. Kart güzeldi ama değmeyeceğini düşünerek iade ettim. Hemen hemen RX580 ile aynı FPS değerine sahip gibiler. Biraz daha bekleyip indirimde RX6600 denk getirebilirsem onu alacağım.
Rx6600ü sıfır olarak indirimle biraz zor alırsınız 3k fiyata.Sifiri 6k şuanda

Afyonkarahisar'da yaşıyorum fakat 0 kartlar tercihimdir.
Rx580 için sıfır kartlar bulunuyor. Mining yapılamayan değil, mining yapılmamış olan kart arayışındayım. Konuyu yanlış anladınız galiba. Hayırlı geceler.

Sıfır kart dediğin 2017 senesinin teknolojisi. Yani bugün 6 sene önce çıkan işlemciyi, telefonu sıfır almıyorsan bunu da almamalısın.

Rx6600ü sıfır olarak indirimle biraz zor alırsınız 3k fiyata.Sifiri 6k şuanda
Dediğim gibi beklemek daha hayırlı olacak gibi. Bir de seçim müjdeleri ile pc ve telefon ilk alımlarında vergi muafiyeti vaadinde bulunuldu. Bu durum gerçekleşirse piyasayı olumlu olarak etkileyebileceğini düşünüyorum.

Sıfır kart dediğin 2017 senesinin teknolojisi. Yani bugün 6 sene önce çıkan işlemciyi, telefonu sıfır almıyorsan bunu da almamalısın.
Çıkış yılına fazla takılmamak gerek bence. Eskilerden de başarılı teknolojiler olabiliyor. Daha çok kullanım amacına bağlı. Uygun driveri bulup, tatmin ettiği takdirde 10 yıllık kart da kullanılabilir benim fikrim.

Çıkış yılına fazla takılmamak gerek bence. Eskilerden de başarılı teknolojiler olabiliyor. Daha çok kullanım amacına bağlı. Uygun driveri bulup, tatmin ettiği takdirde 10 yıllık kart da kullanılabilir benim fikrim.

Eskilerden başarılı teknoloji dediğinin fiyatına ikinci elde onu duvardan duvara vuracak kartlar bulunuyor. Buzdolabı değil bu, ekran kartı. Her sonraki model daha iyi mimari, güç tüketimi ve özelliklerle gelir. Onunla yaşıt Ryzen 1700X de başarılıydı çıktığı tarihte ama yüzüne bakan yok artık.

Eskilerden başarılı teknoloji dediğinin fiyatına ikinci elde onu duvardan duvara vuracak kartlar bulunuyor. Buzdolabı değil bu, ekran kartı. Her sonraki model daha iyi mimari, güç tüketimi ve özelliklerle gelir. Onunla yaşıt Ryzen 1700X de başarılıydı çıktığı tarihte ama yüzüne bakan yok artık.
Kino hocama katılıyorum.Sıfır diye bilinmeyen bir marka rx580 yerine kutulu garantili 1660,2060,6600 modelleri çok rahat bakılabilir.Kusura bakmayın ama aynı fiyata daha iyisi varken gidip eski mimari bir karta sırf sıfır yazıyor diye para gömmek enayilikten baska Bir şey değil.

Sıfır kart almak zorunluysa bu hocam.

İlginiz için teşekkür ederim. Tavsiyenizi değerlendireceğim. Sıfır kart alma zorunluluğu diye birşey yok tabiki fakat piyasada güven verecek kartlar yok eskisi gibi. Mining dönemini yeni atlattık ve hor kullanılmış berbat kartlar var nadiren de olsa piyasada. Bunlardan birisine denk gelmek gibi endişem var. Hayırlı geceler.

İlginiz için teşekkür ederim. Tavsiyenizi değerlendireceğim. Sıfır kart alma zorunluluğu diye bir şey yok tabii ki fakat piyasada güven verecek kartlar yok eskisi gibi. Mining dönemini yeni atlattık ve hor kullanılmış berbat kartlar var nadiren de olsa piyasada. Bunlardan birisine denk gelmek gibi endişem var. Hayırlı geceler.

Şüpheleriniz varsa o bütçeye sıfır olarak en mantıklı attığım kart bence şu anda indirim var gibi görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı