RX 560 2 GB'a R5 3600 mü 2600x mi?

tunasahinn

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar, 16 GB çift kanal bellekli, RX 560 2 GB'lı bilgisayara en iyi performansı gösterecek işlemci tavsiyelerinizi bekliyorum. Araştırmalarımda Ryzen 5 2600x ve 3600'e denk geldim ama RX 560 2 GB ile çalışacak en ideal işlemci nedir? Yardımcı olur musunuz? Bütçe maksimum 2100₺.

Normalde ikisi de aşırıya kaçar fakat anakart dışında bütçenin sadece işlemciye kaydırılacağı düşünüldüğünde ikinci elde R5-3600 veya sıfır i5-10400F gibi alternatifler uzun vadede daha mantıklı görünüyor.

Normalde ikisi de aşırıya kaçar fakat anakart dışında bütçenin sadece işlemciye kaydırılacağı düşünüldüğünde ikinci elde R5-3600 veya sıfır i5-10400F gibi alternatifler uzun vadede daha mantıklı görünüyor.
Benim için yazdı anakart b450 s2h GTX 1050 ti 16 GB 3600 alsam dahamı iyi gelir

Hocam sistem toplandı zaten, anakart felan hazır. Önceden Ryzen 3 2200G vardı sattık, eğer 3600 ile 2600x arasında aşırı bir fark yoksa 2600x alalım diyorum. Ne dersin?

@tunasahinn , hocam bu makine oyun odaklı olarak toplandıysa online rekabetçi Valo, LoL veya CS gibi e-Sport kanadından yürülecekse 3600 açık ara performans olarak daha mantıklı olur, öte yandan GPU tabanlı grafikleri yoğun olan oyunlarda pek bir fark yaratmaz. Seçim sizin, 3600 ile ilerleyen zamanlarda 3060/2070 gibi ekran kartları takacağını zaman 1080p çözünürlükte dahi üzmez mesela. Sistemi başka ne için kullanacağınız da önemli bir unsur tabii.

@tunasahinn , hocam bu makine oyun odaklı olarak toplandıysa online rekabetçi Valo, LoL veya CS gibi e-Sport kanadından yürülecekse 3600 açık ara performans olarak daha mantıklı olur, öte yandan GPU tabanlı grafikleri yoğun olan oyunlarda pek bir fark yaratmaz. Seçim sizin, 3600 ile ilerleyen zamanlarda 3060/2070 gibi ekran kartları takacağını zaman 1080p çözünürlükte dahi üzmez mesela. Sistemi başka ne için kullanacağınız da önemli bir unsur tab
@tunasahinn , hocam bu makine oyun odaklı olarak toplandıysa online rekabetçi Valo, LoL veya CS gibi e-Sport kanadından yürülecekse 3600 açık ara performans olarak daha mantıklı olur, öte yandan GPU tabanlı grafikleri yoğun olan oyunlarda pek bir fark yaratmaz. Seçim sizin, 3600 ile ilerleyen zamanlarda 3060/2070 gibi ekran kartları takacağını zaman 1080p çözünürlükte dahi üzmez mesela. Sistemi başka ne için kullanacağınız da önemli bir unsur tabii.

Sürekli oyun oynayacak, 1 fps kaybına bile hasta oluyor, ondan dolayı darboğaz da yapsın istemiyorum açıkçası.

Ryzen 3 2200G
Adata 8 GB DDR4
Gigabyte B450M-S2H
AeroCool kasa
Fsp 500W pc bu 16 GB yaptım lol CS gt5 bunları oynuyom sadece bide dıscord kullanıyor bunlardan başka bişey yapamıyorum eğer 3600. Al dedin ozaman alayım

Yeni konular

Geri
Yukarı