RX 560 alınır mı?

Bütçe
3700
Yaratmaz yahu niye yaratsın, elindeki 4/4 işlemci zaten güncel oyunlarda 1050 Ti ile bile kombine etse %100'e kafa atacaktır.

DDR3 devri temelden bitik durumda oraya takabildiği en iyi kartı taksın, DDR4'e yükseltene kadar devam etsin öyle.

İleride DDR4 yükseltmez ise darboğazlı olarak kullanmaya devam eder. Yükseltirim derse olay değişir. Arkadaş işlemci yükseltmeyi düşünmüyorum dedi.

Hocalarım bu yavaş yavaş yeni PC'ye doğru gidiyor.

Yaratmaz yahu niye yaratsın, elindeki 4/4 işlemci zaten güncel oyunlarda 1050 Ti ile bile kombine etse %100'e kafa atacaktır.

DDR3 devri temelden bitik durumda oraya takabildiği en iyi kartı taksın, DDR4'e yükseltene kadar devam etsin öyle.

Aynen öyle hocam beni 1-2 sene götürse yeter o zaman 2-3 k bandında 1060 bakıyorum, hem belki seneye değiştireceğimden dolayı (işlemciyide) o zaman sağlam bir şeyler alırım şu an ölü yatırım gibi.

Aynen öyle hocam beni 1-2 sene götürse yeter o zaman 2-3 k bandında 1060 bakıyorum, hem belki seneye değiştireceğimden dolayı (işlemciyide) o zaman sağlam bir şeyler alırım şu an ölü yatırım gibi.

3K TL'ye 1060 falan alınmaz hocam. 2K TL'den yukarı verilecek bir kart değil.

Hocam bence FPS oyunu oynamazsa her oyunda ciddi sorun yaşamayabilir. Ben RX 5500 XT ile i5 3470 kullanmıştım. Ark Survival Evolved en yüksek ayarda 50 FPS veriyordu drop olmadan.

Drop olmaz tabii ama sıkıntı işte gücünün çok sınırlı olması. DDR3'ün en babası bile o akıcılığı yaratacak çekirdek gücünden, RAM frekans hızından uzak durumda.

Güncel oyunlarda GPU gücü yetersizliğini FSR ile falan bir şekilde bertaraf ediyorsun ama işlemci gücü yetersizliğine bir çare bulunmuyor.

İleride DDR4 yükseltmez ise darboğazlı olarak kullanmaya devam eder. Yükseltirim derse olay değişir. Arkadaş işlemci yükseltmeyi düşünmüyorum dedi.

Desin, mecburen yükseltecek iyi bir performans için.

Drop olmaz tabii ama sıkıntı işte gücünün çok sınırlı olması. DDR3'ün en babası bile o akıcılığı yaratacak çekirdek gücünden, RAM frekans hızından uzak durumda.

Güncel oyunlarda GPU gücü yetersizliğini FSR ile falan bir şekilde bertaraf ediyorsun ama işlemci gücü yetersizliğine bir çare bulunmuyor.

Desin, mecburen yükseltecek iyi bir performans için.

Orası öyle tabii ki. 1-2 sene uzun bir süre hocam.

@Kaan Diktaş kendim halihazırda şu an RX 5500XT kullanıyorum. Sürücü versiyonu 24.2.1. Herhangi bir WattMan veya türevi bir durum yaşamadım. Duyrulur.

Genel olarak sorunlar 5600 ve 5700XT yaşanıyor sanırım. 5500XT için bende driver şikayeti duymadım.

Günümüzdeki ihtiyaçlar doğrultusunda olması gereken bu. "İşlemciyi yükseltemem, işlemci alamam" vb. bunları bir kenara bırakalım çünkü alınacak. Bugün olmaz seneye olur, seneye olmaz sonraki sene olur. Şu anda ekran kartı almak istiyorsan parana göre en iyi performansı vereni al tak bilgisayarına.

Tabii o performansın tamamını bugün göremezsin ama işlemci, anakart vb. değişimi sonrası için yatırımdır.

@Kaan Diktaş RX 5500XT olarak iki model kullandım aslında. Biri XFX marka diğeri ise şuan mevcut olan ASUS marka. RX 5600XT ve 5700 modellerinde ise Sapphire markasını denemiştim. Benim şansıma olacak ki hiçbirinde bir sorun yaşamadım. Normalde Sapphire kartlarına fütursuzca OC işlemi uygular ve bu da dolaylı yoldan olsada WattMan hatalarına sebep olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı