RX 560 CF vs GTX 1050 Ti

trknklrtr2

Hectopat
Daha fazla  
RX 560 Crossfire 850 TL falan tutuyor. Bazı konularda GTX 1050 Ti al demişler. RX 560 Crossfire GTX 1050 Ti'dan iyi olacağını düşünüyorum. GTX 1050 Ti da 700-750 TL arası. Hangisini almalıyım? RX 560 CF paramı verdiğime değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Rx 460 crossfire 1050 ti' dan %30 civarı daha iyi performans vermiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Rx 460 crossfire 1050 ti' dan %30 civarı daha iyi performans vermiş.
Her oyun CF desteklemiyor. Forum olarak tek ama güçlü kart öneriyoruz. GTX 1050 Tİ almanı öneririm.

Ben de Crossfire veya SLI taraftarı değilim fakat sonuçlar ilgimi çekti ve paylaşmak istedim.
yani benim demek istediğim rx 560 cf performansı 1050ti den iyimi
Bu soruya istinaden.
Ayrıca böyle bir durumla karşılaşılması da özel bir şey mesela Gtx 9xx serisinde bir modelin SLI hali bir üst modeli yakalayamıyordu. Madencilik işi pisayası çok karıştırdı. Ayrıca yurtdışında normal koşullarda Rx 460 Crossfire fiyatına Rx 480 alınabiliyor, bu da ayrı bir mesele.
Düzenleme: Biraz konuya bakınca arkadaşa yazmış olma ihtimaliniz geldi :D Üstüme alındım sanırım.

piyasda kart bulunmuyor ondan dolayı şu sistemi topladım :

i37100

asrock b250m pro 4

8gb ddr4

1tb harddisk

tx 500 w kasa

gördüğünüz gibi anakartı cf yaparım diye aldım ve yapmayıda ciddi düşünüyorum

bide hocam rx 560 cross firre 900-950 civarı tutuyo rx480 ise 1000-2000 tl arası (şuan 2000 tl ve görüldüğü gibi fps bariz ortada 470 i geçmiş

not gta v de

buna göre hangisi alınmalı sizce ben fps çok olsun istiyorum ve bütçe sınırı 1000tl ekran kartı için

hatta hitmanda 480i bile geçmiş!!

ower watch da hepsini geçmiş düşünceleriniz nelerdir

şuan piyasada ekran kartı yok ondan rx560 cf seçtim

Kartlardan memnun musunuz? Hangi markanın kartlarını tercih ettiniz? İşlemciniz darboğaz yapıyor mu? Bence doğru tercihi yapmışsınız cf kararıyla. Son olarak rx 560 cf vs rx 480 videosu bulamadım siz almak için araştırırken kullandığınız kaynakları atabilir misiniz?

me
Kartlardan memnun musunuz? Hangi markanın kartlarını tercih ettiniz? İşlemciniz darboğaz yapıyor mu? Bence doğru tercihi yapmışsınız cf kararıyla. Son olarak rx 560 cf vs rx 480 videosu bulamadım siz almak için araştırırken kullandığınız kaynakları atabilir misiniz?
memnunum gigabyte 2 g oc modelini kullandım ve çok memnunum güç tüketimide düşük 500 w güç kaynağıyla kullaıyorum

Bence iyi yapmışsınız. Ben de ekran kartı yokluğunda RX 560 4Gb modelini aldım ama yakın zamanda yanına bir tane daha alıp CF yapabilirim. Aslında tek kart tabi ki daha verimli ama oynadığınız oyunlar CF ya da SLI destekliyorsa yapmanın bir sakıncası yok bence. Mesela ben sadece birkaç oyun oynuyorum ve oynadığım oyunlar bunu destekliyor ve performans neredeyse ikiye katlanıyor. Tabi her oyunda iki katı olmuyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı