Çözüldü RX 560 ekran gelgit sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Atakansq

Decapat
ASUS RX 560 ekran kartı kullanıyorum, kartı aldığımdan beri yaklaşık 3, 5 sene içerisinde sürekli bu sorunla ara ara karşılaştım ama hiç böyle olmamıştı. Windows 10 Pro kullanıcısıyım son 1 aydır da ekranda çok arada gidip gelmeler oluyordu ve bilgisayara 2 senedir format atmamıştım ve en son bilgisayarım mavi ekran verdi sonra da bilgisayarımda hiçbir uygulamaya giremez oldum, herhangi bir uygulamaya tıklayınca kullandığım Windows sürümü ile uyumlu olmadığını söylüyordu. Bende bilgisayara format attım ve oyunlarımı tekar kurdum fakat bu sefer oyuna girince ekran sürekli 1-2 saniye aralıklarla kararıyordu hatta bir yerden sonra ekranı bile göremez oldum, ekran gidip gelirken aynı anda aygıt takma çıkma sesi geliyor sanki sürekli bir flash belleği takıp çıkartıyormuşuz gibi. Bu sorunla sadece ekran kartıma çok yük bindirince karşılaşıyordum. Bütün Driver'ları tekrardan temiz şekilde silip indirdim bu sefer 5 dakika kadar oynayabildim fakat tekrar aynı problem oldu. Bu sefer SSD bozuldu diye düşündüm bazı oyunları mı da yüklediğim harici HDD'ye yükleyip denedim yine aynı sorun devam etti. Şimdi format attım her şeyi temizledim bütün güncelleme Driver'ları ekstra Microsoft'un driverlarını bir daha kendi sitesinden indirdim ama çözüme ulaşamadım. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar sorunun aynısı tıpatıp budur. Sorunu yaşayan kişi güç kaynağını değiştirerek çözmüş, sizin yorumunuz nedir?

1.png

Ekranın sürekli gidip gelirken ki MHz sıçramaları böyle.
Sorunu çözdüm bu arada arkadaşlar. RAM veya güç kaynağında sorun var diye düşünmüştüm sorun güç kaynağında çıktı. PSU değiştirmedim fakat kartın arkasında ki bütün lehimleri sıfırdan yeniledim ve sorun düzeldi. Gözle görülür bir sıkıntı göremedik biz fakat babam elektrikçi olduğu için zamanında aynı sorunu böyle çözmüş. Aşınmadan kaynaklı içeriden problem oluyormuş. Sizde sorununuzu bir bilgisayarcı da böyle halledebilirsiniz umarım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı