Çözüldü RX 560 için WHQL sürücü önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

taskspc

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, RX 560-Windows 10 64-bit kullanıyorum. Sorunum Valorant'ta ekran kartı sürücüsü çöktü uyarısı almam aynı şekilde GTA 5 oynarkende benzer bir hata alıyorum sürücüden olduğunu düşündüm. Bu konuda fikire ve tecrübe sahip insanlardan önerilere açığım bir de en stabil WHQL sürücüsünü AMD'nin sitesinde bulamadım. Güncel bir WHQL var fakat bunda da WattMan alır mıyım diye sorguluyorum. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Çözüm
En sağlıklısı; en son sürüm olan WHQL sürücüsünü indirmenizdir. Bu siteye girip aşağından Windows sürümünüzü seçip yanında "optional" yazan değil de WHQL yazan sürücüyü indirmeniz gerekiyor. Şu anda en güncel WHQL sürücüsü 22.5.1 sürümüdür. Sürücüyü kurmadan önce bilgisayarı güvenli modda başlatıp, DDU ile şu an kullandığınız sürücüyü tamamen silip bahsettiğim sürümü indirmelisiniz.

Merhaba, RX 560-Windows 10 64-bit kullanıyorum. Sorunum Valorant'ta ekran kartı sürücüsü çöktü uyarısı almam aynı şekilde GTA 5 oynarkende benzer bir hata alıyorum sürücüden olduğunu düşündüm. Bu konuda fikire ve tecrübe sahip insanlardan önerilere açığım bir de en stabil WHQL sürücüsünü AMD'nin sitesinde bulamadım. Güncel bir WHQL var fakat bunda da WattMan alır mıyım diye sorguluyorum. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

DDU ile sürücünüz sildiğinizde de aynı sorun tekerrür ediyor mu?

En sağlıklısı; en son sürüm olan WHQL sürücüsünü indirmenizdir. Bu siteye girip aşağından Windows sürümünüzü seçip yanında "optional" yazan değil de WHQL yazan sürücüyü indirmeniz gerekiyor. Şu anda en güncel WHQL sürücüsü 22.5.1 sürümüdür. Sürücüyü kurmadan önce bilgisayarı güvenli modda başlatıp, DDU ile şu an kullandığınız sürücüyü tamamen silip bahsettiğim sürümü indirmelisiniz.

Çözüm
DDU ile sürücünüz sildiğinizde de aynı sorun tekerrür ediyor mu?
Aynen öyle bizzat DDU ile ayrıntılı temizlik yapıp yüklediğimde devam ediyor ama sürücüsüz denemedim. Kastettiğiniz sürücüsüz denemek mi?

Şuan temizledim yeniden başlattım ve WHQL sürücüyü kuruyorum bakalım olacak mı.

Ben AMD software'ı kurulum esnasında sadece sürücüyü kurması için ayarlıyorum ne önerirsin?

Sürücüyü Temizleyin ve Windows Update aracı ile güncellemeleri denetle deyiniz.
Windows Update aracı ile sürücü kurulumu ile deneyiniz.
Windows Update'den gelen sürücülerin güncel olacağını sanmıyorum ve şundan eminimki oradan yüklese bile ekran kartını tam anlamıyla kullanamayacağım kısıtlayacak lütfen önerini gözden geçir.

Ben her zaman "Full Install" seçeneği ile kurarım, tek farkı daha fazla yer kaplaması. Artı olarak fazlaca grafik ayarına ve özelliğe erişebilir oluyorsunuz.
Anladım sürücünün sunduğu özellikler artı olarak gelir bir sıkıntı yaşamazsınız diyorsunuz teşekkürler deneyeyim.

Windows Update'den gelen sürücülerin güncel olacağını sanmıyorum ve şundan eminim ki oradan yüklese bile ekran kartını tam anlamıyla kullanamayacağım kısıtlayacak lütfen önerini gözden geçir.

AMD maalesef, şöyle bir sorunu var. Size en güncel sürücüyü kursanız bile.
Windows Update aracı kendi veri tabanındaki sürücüyü kuruyor ve uygulama çökme raporları vb. sorunlar ile karşılaşılıyor.
Amacım o sürücüyü kurduktan sonra Manuel kurulumu yapmanız olacaktı ama sabırsız olduğunuzdan ve beni yargılama çabanızdan size pek yardımcı olamayacağım kolay gelsin.
Ve bazı sorunları deneyerek çözüme kavuşulduğundan siz sadece kesin cevabı bekliyorsunuz umarım bulursunuz.

AMD maalesef, şöyle bir sorunu var. Size en güncel sürücüyü kursanız bile.
Windows Update aracı kendi veri tabanındaki sürücüyü kuruyor ve uygulama çökme raporları vb. sorunlar ile karşılaşılıyor.
Amacım o sürücüyü kurduktan sonra Manuel kurulumu yapmanız olacaktı ama sabırsız olduğunuzdan ve beni yargılama çabanızdan size pek yardımcı olamayacağım kolay gelsin.
Ve bazı sorunları deneyerek çözüme kavuşulduğundan siz sadece kesin cevabı bekliyorsunuz umarım bulursunuz.
Tamamda denedim?

Amacım o sürücüyü kurduktan sonra Manuel kurulumu yapmanız olacaktı...
Windows Update ile sürücü kurduktan sonra tekrar linkten indirip sürüm yükseltmenin mantığı nedir? Sizce DDU ile tamamen silip, stabil sürümü kurmak sizin önerdiğiniz yöntemden daha mı tutarsız?

Yeni konular

Geri
Yukarı