RX 560 oyun performansı

Yani dediğinize göre mesela bir crackli oyun indirirken yanında sürüm yazıyor ya optimize edilmiş sürümü anlamına mı geliyor

Biraz garip yazım oldu kusura bakmayın.
Mesela oyunun son hali 1.50 sürümüdür. Ama senin internetten indirdiğin 1.30 sürümüdür. Ama oyunun optimizasyon sorunu 1.50 sürümünde giderilmiştir. Sen internetten indirdiğin oyunda yine optimizasyon sorununu çekersin. Eğer internetteki de 1.50 sürümü ise düzeltilmiş halini oynarsın.

Mesela oyunun son hali 1.50 sürümüdür? Ama senin İnternet'ten indirdiğin 1.30 sürümüdür? Ama oyunun optimizasyon sorunu 1.50 sürümünde giderilmiştir. Sen İnternet'ten indirdiğin oyunda yine optimizasyon sorununu çekersin. Eğer İnternet'teki de 1.50 sürümü ise düzeltilmiş halini oynarsın.

Peki hocam çok teşekkür ederim çünkü çoğunlukla crack oynuyorum ve kaldırır dediğim bazı oyunlar kasıyordu teşekkürler.

Yani dediğinize göre mesela bir crackli oyun indirirken yanında sürüm yazıyor ya optimize edilmiş sürümü anlamına mı geliyor

Biraz garip yazım oldu kusura bakmayın.
Tam olarak değil, örnek veriyorum X oyununu çıktığı gibi bir grup kırdığı zaman sen aslında oyunun ilk halini indirmiş oluyorsun. Ve oyunun optimizasyon sorunu varsa sende bunu yaşayacaksın. Ama söylediğim gibi, crack grupları güncellemeleri de kırıyor. Daha sonradan ekstra olarak üzerine güncellemeleri indirmen gerekiyor.

@RX 560 Tİ, kullanmış olduğunuz bellek/belleklerin konfigürasyonu ne durumda? Karşılaştırma amaçlı olarak baz aldığınız sistemin RAM'lerin çalışma frekansları yüksek ve dual channel modunda çalışıyor olabilir ki bu durum Ryzen sistemlerde performans açısından büyük farklar yaratabilir.
Tek modül kullanıyorum. Crucial ballistix 8gb 3000mhz ram.
@RX 560 Tİ, kullanmış olduğunuz bellek/belleklerin konfigürasyonu ne durumda? Karşılaştırma amaçlı olarak baz aldığınız sistemin RAM'lerin çalışma frekansları yüksek ve dual channel modunda çalışıyor olabilir ki bu durum Ryzen sistemlerde performans açısından büyük farklar yaratabilir.
Bu arada sadece o videodaki değil,Rx 460 incelemesindeki oyun testlerindede daha düşük fps alıyorum. O videodada i7 5960x ve 32gb ram kullanılmıştı. Ama yinede benim sistemden daha yüksek fps alması normal mi? Sonuçta benim ekran kartım daha iyi.

Cevap sorunuzda. GTA 5'de yoktu. Bu her oyunda aynı olacağı anlamına gelmiyor. Ek olarak korsan da performans düşüşü yaratır.

Gerçekten deneyimlerinizi dayanarak mı söylüyorsunuz bunu? Eğer öyleyse, belki de arkadaşların da belirttiği gibi optimizasyon sıkıntılı sürümlere denk gelmiş olabileceğinizi varsayarsak yorumunuza saygı duyuyorum, bu tarz durumlarla karşılaşılmış olabilir elbette. Açıkçası şu ana kadar indirmiş olduğum orijinal olmayan hemen hemen her oyunda herhangi bir şekilde performans sıkıntısı yaşamadığım gibi bu noktada indirilen kaynak dosya içeriğinin bilindik sitelerden indirilmiş olmasına dikkat etmekte fayda var ama yine de orijinal sürüm kullanmaktan şaşmamak gerek 🙂. Benim burada sıkıntı yaşamadığımı ifade etmem, bir başka kullanıcının her daim problem/problemlerle karşılaşmayacağı veya sistem güvenliğinin risk durumunda olmayacağı anlamına da gelmiyor elbette.

Geri
Yukarı