RX 560 performans düşüklüğü

Kakaolu Puduk

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Times Square
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyim :)
Öncelikle merhaba RX 560 ekran kartım var ve i3 6098p işlemciye sahibim. GTA 5 High ayarlarda 50-60 FPS arası dolaşıyorum. Fakat ekran kartını alırken oyun testlerinde High ayarlarda ortalama 80 FPS alırken gördüm. Test sisteminde Ryzen 7 3700X işlemci kullanıyordu. Farkın bu kadar büyük olmasının sebebi işlemci olabilir mi?

Öncelikle merhaba RX 560 ekran kartım var ve i3 6098p işlemciye sahibim. GTA 5 High ayarlarda 50-60 FPS arası dolaşıyorum. Fakat ekran kartını alırken oyun testlerinde High ayarlarda ortalama 80 FPS alırken gördüm. Test sisteminde Ryzen 7 3700X işlemci kullanıyordu. Farkın bu kadar büyük olmasının sebebi işlemci olabilir mi?

Normal hocam şehirdeki binalar insanlar arabalar işlemciye yük bindiriyor normal bende 70 FPS alıyorum Ultra ayarlarda

Bildiğim kadarıyla Intel'de sadece sonunda k işareti olan işlemcilere overclock yapılıyor. 6098P'ye yapılır mı ki.

O konu hakkında bilgim yok ama size tavsiyem overclock yapcaksanız en kötü bir kule tipi soğutucunuz olsun stock fanla yaparsanız güzelim işlemciyi yakarsınız

O konu hakkında bilgim yok ama size tavsiyem overclock yapcaksanız en kötü bir kule tipi soğutucunuz olsun stock fanla yaparsanız güzelim işlemciyi yakarsınız.

Tamamdır eğer bir gün işlemcimi değiştirip OC yaparsam aklımda bulunsun teşekkür ederim yardımlarınız için.

Geri
Yukarı