RX 560 Sıfır Windows'ta Sürücü Sorunu

BIOS ayarlarını kontrol ettiniz mi? Kullandığınız işlemcide dahili GPU var. Default ayarlarda bu dahili GPU seçili olabilir. Harici GPU seçimi yapmanız gerekiyordur belki. Kurmaya çalıştığınız sürücü donanım olarak ekran kartını görmüyorsa sorun muhtemelen budur.
Hocam aygıt yöneticisinde gözükmüyor zaten driver ekran kartını algılamıyor cıldıracam sabahtan beri uğraşıyorum

Biosta gezindin öyle bir ayar bulamadım kablomu işlemcinin girişine takıp denedim ordan görüntüde vermiyor

Advanced > Chipset Configuration Menu > Internal Graphics > Internal Graphic Mode buradaki seçeneklerden PEG/PCI olanı seçmen gerekiyor. Monitörü zaten ekran kartının çıkışına takmışsındır.

Aynı sorunu bu gün yaşadım ve çözdüm:

1) CMD'yi yönetici olarak aç ve sfc /scannow yaz. Bitene kadar bekle.
2) CMD'yi yönetici olarak aç ve DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth yaz ve bitene kadar bekle.
3) DDU // Linke tıkla, gir. Attığım sürücü temizleyiciyi indir, sonra da çalıştır. AMD sürücülerini bir güzel temizle, sonrasında "Programlar ve Özellikler(Denetim Masasında)" kısmından kontrol et, AMD sürücüsü görünüyorsa oradakinide kaldır.
4) Bilgisayarını yeniden başlat.
5) AMD'nin sitesinden gir, ekran kartını seç. Sonrasında indir ve kur.

- Anlattığım yol bizzat AMD'nin kendi sitesinden alınmıştır.

Advanced > Chipset Configuration Menu > Internal Graphics > Internal Graphic Mode buradaki seçeneklerden PEG/PCI olanı seçmen gerekiyor. Monitörü zaten ekran kartının çıkışına takmışsındır.
Arkadaşın söylediğini deneyip sizinkinide deniyecem
Aynı sorunu bu gün yaşadım ve çözdüm:

1) CMD'yi yönetici olarak aç ve sfc /scannow yaz. Bitene kadar bekle.
2) CMD'yi yönetici olarak aç ve DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth yaz ve bitene kadar bekle.
3) DDU // Linke tıkla, gir. Attığım sürücü temizleyiciyi indir, sonra da çalıştır. AMD sürücülerini bir güzel temizle, sonrasında "Programlar ve Özellikler(Denetim Masasında)" kısmından kontrol et, AMD sürücüsü görünüyorsa oradakinide kaldır.
4) Bilgisayarını yeniden başlat.
5) AMD'nin sitesinden gir, ekran kartını seç. Sonrasında indir ve kur.

- Anlattığım yol bizzat AMD'nin kendi sitesinden alınmıştır.
Gene işe yaramadı :( (Teamviewer verebilirim)
Driver'ı kurduktan sora aygıt yöneticisin'de Rx 560 yaziyor fakat ünlem işareti var
Anakart la alakalı bir durum olabilirmi desteklemiyor filan ?
Arkadaşlar Windows 7 de aynı sorun var sorunun artık donanımsal olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı