RX 560 sistem düşük FPS veriyor

Huha57

Decapat
Daha fazla  
ASUS RX560 4 GB bir ekran kartına sahibim. Ekran kartının yetersiz ve minimum performans veren bir kart olduğunun farkındayım ancak zaten üst düzey sistemler isteyen oyunlar oynamıyorum. LoL ve Valorant gibi oyunlar oynarken bile FPS'nin yerlerde olması beni aşırı sinir ediyor haliyle. Kimler kimler nasıl APU sistemlerle stabil bir şekilde LoL oynarken ben önerilen minimum ekran kartının üstünde bir kart ile adam akıllı stabil bir performans alamıyorum. Ayarlar yüksek veya düşük fark etmeksizin oyun ilerledikçe FPS düşmesi yemeye başlıyorum (oyun başı 144 FPS sabit iken takım savaşlarında vs. Frame Time'larım çok yükseliyor ve FPS 50'lere kadar düşüyor ). Ekran kartım Max 53 dereceye çıkıyor yani ısınma sorunum da yok. Sebebi nedir acaba?

Sistemim şu şekilde:
ASUS RX560 4 GB OC Edition.
Ryzen 5 1500X işlemci.
16 GB 2666MHz RAM.
1 TB Seagate Barracuda HDD.
1 TB Samsung 860 EVO SSD.
ASUS Prime A320M-R anakart.

Not: Evet oyunlarım SSD'ye kurulu.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 1.PNG
    Ekran Alıntısı 1.PNG
    88 KB · Görüntüleme: 42
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    15,7 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Öncelikle oyun içi ayarlardan Vsync veya dikey-düşey senkranizasyonu kapat o ayar görüntü yırtılmasını engellemek için 60FPS sınırlar.

Öncelikle oyun içi ayarlardan Vsync veya dikey-düşey senkranizasyonu kapat o ayar görüntü yırtılmasını engellemek için 60FPS sınırlar.
Zaten kapalı ki açarsam oyun içinde sözde 60 FPS gözükmesine rağmen oyun takılıyor.
Driverlar güncel değilse güncelleyin. Oyunu düşük ayarda oynuyorsanız ayar yükseltin. Eğer bu 2 şeyi önceden yapmadıysanız FPS az olması normal.
Sürücüler güncel, oyun en yüksek ayarlarda ve en düşük ayarlarda fark etmeksizin bana bu sorunu çıkarıyor.
RX 560 için en stabil sürücü önerisi Şu konudaki driverı kursam sorunuma çözüm olur mu bi fikriniz var mı acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı