RX 560 Sistem GTA 5 Düşük FPS Sorunu

Fyria

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Geçenlerde GTA V aldım ve oynadım. Almadan önce tabii ki Youtube'da videolara baktım, FPS falan olsun işte.
Millet 1920x1080 çözünürlüğünde en yüksek ( Gelişmiş ayarlar olmadan ) 45 FPS alıyordu, dedim ki ben en yüksekten kısarım biraz 60-70 FPS alırım ve monitörüm 1600x900 olduğundan kesin dedim. Diğer testlere baktım, en düşük ayarlar ve 1600x900 olan bir video buldum, baktım. Adam 80 FPS'nin altına düşmüyordu.
Kurdum, oynamaya falan başladım, FPS'im en düşük ayarlarda bile 60-45 arasıydı. Sıcaklık sorunu yok, kart 60 derece, işlemci 52 derece.
Fakat neden bu kadar düşük FPS alıyorum ? Adam en düşükte 80 alırken ben nasıl alamıyorum ? Hatta adamın kartı benimki ile aynı.
Arkadaşımda 750Ti var, o bile 1080p'de 80 FPS civarlarında geziyor. RX 560 açık ara farkla 750Ti'den iyi bir kart fakat neden bu kadar kötü performans veriyor ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi tam olarak şöyle oluyor;

Siz ortalama bir GPU'da ayarları ve çözünürlüğü düşürürseniz ekran kartından verim alamazsınız. Ayarlar ve çözünürlük düştükçe, oyun ekran kartına değil işlemciye yüklenir. Bizim burada istediğimiz ekran kartına yüklenmesi. Eğer ekran kartına yüklenirse FPS artar. Değerlerde gördüğünüz gibi CPU kullanımı, GPU kullanımından daha yüksek. Bunun anlamı, GPU yatıyor, CPU yoruluyor ve bunun sonucunda düşük FPS alıyorsunuz.

Monitörünüz 1080p olmadığı için tek çare ayarları yükseltmek. GPU zorlandığı zaman, CPU'dan yük kalkacak ve FPS normale dönecek. Tabii ki ayarları da ultraya almayın. RX 560'ın kaldıracağı bir şekilde yavaş yavaş yükseltin.
Dediğinizi denedim fakat aksine FPS 30'lara düştü, ultra falan yapmadım, 2-3 ayarı ( Ekran kartını bi güzel sömüren olan, normal ayarlar. Gelişmiş değil. ) arttırdım fakat işlemci yine de %90'lardan inmemek için inat ediyor.

Bahsi geçen video, acaba gtx 960 mı alsam ki ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı