RX 560 sistem Rust gibi oyunlarda kasıyor

yusufcan1636

Hectopat
Yer
BURSA
Fh5 de çok arada takılma olsa da 900 p yüksek ayarlarda, FH4 1920x1200 p de Ultra'da sorunsuz oynarken. Rust da çok fazla donuyor takılıyor anca 720p Low ayarlarda oynayabiliyorum. O da arada bir takılıyor yine. Rust gibi bazı oyunlarda oluyor bazı oyunlarda da olmuyor. Anlamadım bir türlü. İleride sistemi Full yeniden dizeceğim. Soruna çözüm bulursam gerek kalmayabilir. Şimdiden teşekkürler.

Sistemim.
RX 560 2 GB Sapphire OC.
i5 3470.
12 GB DDR3 1600 MHz RAM.
500GB HDD.
650W PSU.

Son düzenleme:
Dostum RAM koysan maksimum 5-10 FPS düzelir, asıl mesele biraz ekran kartında bitiyor. Maalesef RX 560 devri bitti gibi bir şey. Yerinde olsam sistemi ful satıp 2. el güncel bir sistem kurardım.

Bende öyle yapacağım zaten ama sadece RAM SSD işlemci değiştirerek sorundan kurtulursam gerek kalmaz.

2 GB VRAM'de günümüz için pek de yeterli sayılmaz. Mevcut RAM'i 16 GB'a yükseltin, aynı tip bellek modülü kullanmak Dual channel ile bir miktar daha performans artışı yaşatır, en azından droplanmalar azalır.
En azından Windows ve uygulamaları bir SSD'ye kurmak HDD'in yükünü azaltacağı için oyunları HDD üzerine kursanız bile disk kaynaklı droplanmaların büyük oranda önüne geçer.
Nacizhane tavsiyem X3440 gibi bir işlemci alabilirsin, uygun fiyatlı olarak internette bulunuyorlar. Muhtemelen elindeki işlemciyi satarsan ekstra bir para ödemeden almış olursun.
İşletim sistemine gelirsek, Windows 11 sistemi yok edecek kadar tüketmiyor. 4. nesil i5 bir sistem ile kardeşim kullanıyor. Valorant'taki TPM sorununu saymaz isek diğer oyunlarda veya günlük kullanımda bir performans sorunu yaşamadı.

2 GB VRAM'de günümüz için pek de yeterli sayılmaz. Mevcut RAM'i 16 GB'a yükseltin, aynı tip bellek modülü kullanmak Dual channel ile bir miktar daha performans artışı yaşatır, en azından droplanmalar azalır.
En azından Windows ve uygulamaları bir SSD'ye kurmak HDD'in yükünü azaltacağı için oyunları HDD üzerine kursanız bile disk kaynaklı droplanmaların büyük oranda önüne geçer.
Nacizhane tavsiyem X3440 gibi bir işlemci alabilirsin, uygun fiyatlı olarak internette bulunuyorlar. Muhtemelen elindeki işlemciyi satarsan ekstra bir para ödemeden almış olursun.
İşletim sistemine gelirsek, Windows 11 sistemi yok edecek kadar tüketmiyor. 4. nesil i5 bir sistem ile kardeşim kullanıyor. Valorant'taki TPM sorununu saymaz isek diğer oyunlarda veya günlük kullanımda bir performans sorunu yaşamadı.

X3440 i7 3770 K'dan daha mı iyi? Onu mu tavsiye edersiniz?
Anakartım h61 çipsetli.

Son düzenleme:
H55 bir anakart yeter, mesela bu:

İşlemci de 100-150 civarında. Soğutucu için de bir 250-300 çıkmak lazım.

Bursadayım bu olur mu

İşlemciyi 210 TL'ye buldum ama ilan eski satılmış olabilir.

Geriye soğutucu kaldı.

X3440 i7 3770 K'dan daha mı iyi? Onu mu tavsiye edersiniz?
Anakartım H61 çipsetli.

Entegre grafik yok, fiyat çok daha uygun. Performanslar benzer seviyelerde denilebilir. Fiyat performans noktasında daha iyi bir tercih X3440.

Yeni konular

Geri
Yukarı