RX 560 sistemde Valorant donuyor

salvaa

Zeptopat
Daha fazla  
Eskiden donma vs yoktu. Şimdi çatışma anında anı hareketlerde kasma ve donma oluyor.
RAM 8 GB.
İşlemci Intel i5 3.nesil
Ekran kartı RX 560.

Eskiden donma vs yoktu. Şimdi çatışma anında anı hareketlerde kasma ve donma oluyor.
RAM 8 GB.
İşlemci Intel i5 3.nesil
Ekran kartı RX 560.

Bu işlemciyle normal duruyor.

Artı -2 Eksi
Hocam 3.nesil nasıl 10. nesil işlemci aynı olabilir 10 nesil i3 i5 9.nesilden daha iyi inter i3 9 nesilden sonra daha iyi yaptı.
10. nesil bir işlemciyle 3. nesil bir işlemciyi nasıl bir tuttunuz ben onu anlamadım 😂
Kesinlikle iki işlemci arasında büyük farklar olacaktır. Lakin izlediğim oyun performansı videolardan gördüğüm kadarıyla arada FPS olarak uçurum kadar fark yok. Bunu kastetmeye çalıştım. Tabi bazı oyunlarda neredeyse %2 kadar FPS farkı varken bazı oyunlarda bu fark %40 kadar olabiliyor. Valorant için de bu fark yüksekmiş. Galiba işlemciler arası FPS farkı, oyunun işlemciye ne kadar yük birdirdiği ile ilgili. Bir de izlediğim videolardaki işlemcilere OC yapılmış olma ihtimali de var. Eğer OC yapılmış bir işlemciyle karşılaştırma yapılmışsa söylediğim bilgi doğru değil demektir.

Bir de izlediğim videolardaki işlemcilere OC yapılmış olma ihtimali de var. Eğer OC yapılmış bir işlemciyle karşılaştırma yapılmışsa söylediğim bilgi doğru değil demektir.

O işlemcilerin çarpan kilidi kapalıdır OC yapılmaz. Hadi yaptın diyelim gözle görülür bir fark olacağını sanmam Max 2 FPS oynar.

Testlerine bakarsan arada 90 100 FPS kadar fark olabiliyor bu da hiç az değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı