RX 560 sistemde Valorant en düşük ayarlarda FPS düşmesi

Simeion

Kilopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523553118
Merhabalar herkese iyi forumlar Valorant en düşük ayarlarda 100 - 150 arası alıyorum. Adam görünce, skill kullanınca, ya da mouse sağ sol yapınca FPS 90 - 140 kadar düşüyor. Sistem çok iyi değil ama orta şeker wons ve birkaç YouTuber videosu izleyip FPS ayarı yaptım fazla bir etkisi olmadı. Şimdiden çok teşekkür ediyorum sağlıklı günleriz olsun inşallah.
Sistem özelliklerim.
İşlemci - AMD Ryzen 5 2400G.
Anakart - Gigabyte X370 D3shm.
Ekran kartı - ASUS ROG STRIX RX 560 OC.
RAM - G.Skill 8 GB Ripjaws siyah X2.
Hard disk- seagte 1 TB 7200 RPM.
SSD - Lexar 500 GB M.2 SSD.
Güç kaynağı - FSP 600W 80+ Bronze.
Monitör - ASUS TUF Gaming 144 Hz 1 ms 23.8 inc.
Windows 10 Pro.

Çevrimiçi ve anlık paket gönderimi yapıldığı için PUBG, CS GO, Valorant ve Apex Legends gibi oyunlarda CPU kullanımı çok yüksektir. Darboğaz olabilir.

Bir de konu dışı olacak ama bir fikir belirtmek istiyorum. Örneğin şu işlemci buna darboğaz yapmaz bu yapar gibi konuların üzerine eğilmek yerine darboğaz yapmayacağı söylenen işlemcinin bir üstünü almak garanti olabiliyor açıkçası.
işlemcimde aşırı kötü değil en düşük ayarlada bukadar alması garip değil mi
Ayrıca MSI afterburner ile CPU kullanım yüzdesine bakıp bir ekran görüntüsü atabilirsiniz buraya.

Merhabalar herkese iyi forumlar Valorant en düşük ayarlarda 100 - 150 arası alıyorum. Adam görünce, skill kullanınca, ya da mouse sağ sol yapınca FPS 90 - 140 kadar düşüyor. Sistem çok iyi değil ama orta şeker wons ve birkaç YouTuber videosu izleyip FPS ayarı yaptım fazla bir etkisi olmadı. Şimdiden çok teşekkür ediyorum sağlıklı günleriz olsun inşallah.
Sistem özelliklerim.
İşlemci - AMD Ryzen 5 2400G.
Anakart - Gigabyte X370 D3shm.
Ekran kartı - ASUS ROG STRIX RX 560 OC.
RAM - G.Skill 8 GB Ripjaws siyah X2.
Hard disk- seagte 1 TB 7200 RPM.
SSD - Lexar 500 GB M.2 SSD.
Güç kaynağı - FSP 600W 80+ Bronze.
Monitör - ASUS TUF Gaming 144 Hz 1 ms 23.8 inc.
Windows 10 Pro.

RAM 2x8 yapabilirseniz sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum.

Oyun işlemci bazlı çalışıyor yanılmıyorsam, GTX 1650'yle 60 FPS altına düştüğüm oluyor i3-6100 ile.

Bende de i3 10 16 RAM GTX 1650 var 200 altında neredeyse hiç düşmüyor diyebilirim 60'ın altına düşmesi gerçekten garipmiş hatta daha eski islemcili bir PC daha var i5 3470 8 RAM GT 640 onda bile en düşükde 80'in altina düşmüyor.

Bende de i3 10 16 RAM GTX 1650 var 200 altında neredeyse hiç düşmüyor diyebilirim 60'ın altına düşmesi gerçekten garipmiş hatta daha eski islemcili bir PC daha var i5 3470 8 RAM GT 640 onda bile en düşükde 80'in altina düşmüyor.
Benim bilgisayar inatlaşıyor o zaman.

Çevrimiçi ve anlık paket gönderimi yapıldığı için PUBG, CS GO, Valorant ve Apex Legends gibi oyunlarda CPU kullanımı çok yüksektir. Darboğaz olabilir.

Bir de konu dışı olacak ama bir fikir belirtmek istiyorum. Örneğin şu işlemci buna darboğaz yapmaz bu yapar gibi konuların üzerine eğilmek yerine darboğaz yapmayacağı söylenen işlemcinin bir üstünü almak garanti olabiliyor açıkçası.

Ayrıca MSI afterburner ile CPU kullanım yüzdesine bakıp bir ekran görüntüsü atabilirsiniz buraya.
77e9ajt.jpg arkada açık oyunuyorum şuanda

2 tane 8 gb ram var toplam 16

Kusura bakmayın fark etmemişim.
Peki yeni olan bir durummu daha önceden de böyl düşüş var mıydı?
est. format ya da başka birşey benim ne sorunumu çözebilir
Kusura bakmayın fark etmemişim.
Peki yeni olan bir durummu daha önceden de böyl düşüş var mıydı?
yoktu drop felan yemezdim kablo ya da başka birşey mi yapıyor acaba ekran giden acaba ?

Est. Format ya da başka bir şey benim ne sorunumu çözebilir.

Yoktu drop falan yemezdim kablo ya da başka bir şey mi yapıyor acaba ekran giden acaba?

Bence formattan önce oyunu silip yükleyin ve sistemi diğer oyunlarda da mesela CS de bu tarz bir sorun var mı diye deneyin belki de oyundan dolayıdır.

Geri
Yukarı