RX 560 ve i5 750 sisteme 300W PSU yeter mi?

Captain Levi

Hectopat
Makaleler
10
Yer
Paradis
Merhaba yakın zamanda RX 560 almak istiyorum i5 750 işlemcim var 300W PSU var bu sisteme bu PSU yeter mi bir de bu sistemde darboğaz olur mu PC builds diye bir siteden darboğaz olup olmadığını ölçtüm %0, 41 darboğaz çıktı yani az darboğaz yapıyor galiba bir de 8 GB DDR3 2000 MHz 2 tane RAM'im var.

Bana darboğaz yapar gibi geldi birde eğer Turbox, İzoly gibi yerlerden alıyorsanız aldığınız fiyata daha güzel sistemler toplanabilir eğer oralardan almıyorsanız önemsemeyin.
Maalesef orta güçte bir sistem olduğu için önerilen 600-750W arası bir güçte çalıştırmanız gerekiyor
Hocam 2060 gibi ekran kartları için bile fazla gelebilir o güç. Ekran kartı 80w, işlemci 95w istiyor kalanıda ram, ssd gibi parçalar kullansa bence yeterli.

Bana darboğaz yapar gibi geldi birde eğer Turbox, İzoly gibi yerlerden alıyorsanız aldığınız fiyata daha güzel sistemler toplanabilir eğer oralardan almıyorsanız önemsemeyin.

Hocam 2060 gibi ekran kartları için bile fazla gelebilir o güç. Ekran kartı 80w, işlemci 95w istiyor kalanıda ram, ssd gibi parçalar kullansa bence yeterli.
Hocam çoğu yerde 650W öneriyorlar tabiki RX580'in yanında 750W derken ileride herhangi bir update yapılacaksa o yüzden söyledim. 600 650 kafii çünkü performans olarak güçlü bir ekran kartı .RX580 işlemcisi zaten çok kuvvetli değil ilerleyen zamanlarda değiştireceğini tahmin ediyorum ( 2,3 yıl sonra)

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210106-201250.png
    Screenshot_20210106-201250.png
    292,8 KB · Görüntüleme: 42
performans olarak güçlü bir ekran kartı .RX580 i
Alacağı ekran kartı RX580 değil.

işlemcisi zaten çok kuvvetli değil ilerleyen zamanlarda değiştireceğini tahmin ediyorum ( 2,3 yıl sonra)
Evet işlemcisi çok güçlü değil ama arkadaşımız muhtemelen bütce sıkıntısı yaşadığı için 11-12 yıllık bir işlemci tercih ediyor 650W değilde daha ucuz bir PSU alırsa belkide işlemcisini bir üst modele taşıyabilir.

@Captain Levi Darboğaz hesaplama sitelerine güvenmeyin. CS:GO tarzı oyunlarda darboğaz olacaktır, fazladan bütçeniz varsa X3440'a geçiş yapın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca çok darboğaz görmedim ama X3440 öneririm.

Merhaba yakın zamanda RX 560 almak istiyorum i5 750 işlemcim var 300W PSU var bu sisteme bu PSU yeter mi bir de bu sistemde darboğaz olur mu PC builds diye bir siteden darboğaz olup olmadığını ölçtüm %0, 41 darboğaz çıktı yani az darboğaz yapıyor galiba bir de 8 GB DDR3 2000 MHz 2 tane RAM'im var.

O sisteme 450W bir güç kaynağı yetiyormuş şu an bir siteden hesapladım. Bu arada şu darboğaz ölçme sitesi gerçek değil inanmayın lütfen. Bayağı saçma şeyler gösteriyor.

O sisteme 450W bir güç kaynağı yetiyormuş şu an bir siteden hesapladım. Bu arada şu darboğaz ölçme sitesi gerçek değil inanmayın lütfen. Bayağı saçma şeyler gösteriyor.
Hocam nası oluyor İşlemci 95W, Ekran kartı 80W harcıyor geri kalanı Ram, Depolama biriminin harcaması bana pek inandırıcı gelmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı