RX 560 ve Xeon X3440 darbogaz yapar mı?

Birsenwarsinn

Centipat
Daha fazla  
RX 560 alacagim. Xeon X3440 islemciyi besler mi darbogaz olur mu? Anakartım Intel H55. Overclock yapmam gerekse kaç GHz yapmam lazim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer OC yaparsan besler, yapmazsan az bir miktar darboğaz yapacaktır. Senin işlemcinin bir üst modeli olan Xeon X3470 OC'siz şekilde GTX 1050'ye kadar besleyebiliyor ki bu RX 550/560 arası bir kart. Yani OC'siz %10-20 darboğaz olacaktır hafif bir OC yaparsanız darboğaz yaşamazsınız veya güzel bir OC yapıp RX 580 bile alabilirsiniz.

Eğer OC yaparsan besler, yapmazsan az bir miktar darboğaz yapacaktır. Senin işlemcinin bir üst modeli olan Xeon X3470 OC'siz şekilde GTX 1050'ye kadar besleyebiliyor ki bu RX 550/560 arası bir kart. Yani OC'siz %10-20 darboğaz olacaktır hafif bir OC yaparsanız darboğaz yaşamazsınız veya güzel bir OC yapıp RX 580 bile alabilirsiniz.
aldigim bilgilere gore anakartım oc icin biraz elverisli degilmis kac ghz a cikartmam lazim sizce darbogaz olmamasi icin ben 2.9ghz falan diyorum?

aldigim bilgilere gore anakartım oc icin biraz elverisli degilmis kac ghz a cikartmam lazim sizce darbogaz olmamasi icin ben 2.9ghz falan diyorum?
2.9 yetebilir ancak önerim 3.0-3.2 yapmanızdır.

3.2 ye anakartım elverişli olurmu peki h55 pek oc için uygun degil diyorlar?
Anakartınızla ile ilgili bilgiye sahip değilim, öyle deniyorsa 2.9 GHz'ye yükseltmeniz daha mantıklı olur.

X3440 işlemciyi 3.90 GHz'de kullanıyorum ve şu an GTX 780 Ti'ı besliyor. Ama Cyberpunk gibi ağır oyunlarda işlemci sınıra dayanıyor.
Intel H55 anakart yazmışsın eğer anakartım OEM ise overclock desteği yoktur. (Gigabyte G55 UD3h anakart kullanıyorum).

Geri
Yukarı