GTX 1050 VS RX 560 hangisi alır?

• GTX 1050

Oy: 16 30,2%
  • RX 560

Oy: 37 69,8%

• Oy verenlerin toplamı
    53
Yakın gelecekte nVidia`nın da eli armut toplamayacaktır. Onlar da firma olarak DX12 de iyi performans verecek yazılım çözümleri ve güncellemeler getireceklerdir.
Öncelikle şunu söylemeliyim; benim gözümde "fanboy = bilgisiz adam" sebebi basit, fanboy gider fanboy olduğu şeyleri ezberler ama detayına bakmaz, gönülden iyi olduğuna inanır...VS

Evet, biraz daha iyileştirme yapabilirler ama bir yere kadar. DirectX 12'yi AMD ve Nvidia tam olarak desteklemiyor. Bir kısmını Nvidia, diğer bir kısmını AMD destekliyor. Zamanında pasta kesildi, Nvidia ve AMD işine yarayacağını düşündüğü dilimleri aldı. Ayrıca kapalı kapılar ardında AMD & Microsoft anlaşmalarını bilmeyen yoktur.

Bu günü baz alarak söylersek, DX11 oyunların en az 2-3 yıl daha ömürleri var.
Şu andan itibaren yeni çıkan ve çıkacağı duyurulan vede çıkmamış olan oyunların çok büyük çoğunluğu DirectX 12 ile hazırlanıyor. Eski DirectX 11 oyunlara sonradan DirectX 12 yaması geldi ama doğrudan DirectX 12 oyunlarda AMD daha da fazla avantaj elde ediyor. Hem işlemci tarafında, hemde ekran kartı tarafında DirectX 12'de AMD büyük avantajlara sahip.

Bu sebep ile oynadığımız oyunlarda kullanjılan teknolojilere göre seçim yapmak daha doğru olur.
Sadece Nvidia ortaklığı ile yapılmış oyunlar oynanacaksa, söylediğine kısmen katılıyorum sayılır.

Bunun yanı sıra, sunulan ek yazılımsal farklar var. Örneğin; nVidia Geforce Experience ile oyunlarımızı tek tuşla optimize edebiliyor, Shadow Play uygulamasıyla sistem kaynaklarını neredeyse hiç tüketmeden oyunlarımızı kaydedebiliyoruz. AMD tarafında da durum bu kadar iyi ise karşılaştırma yapılabilir.
Bak bilmiyorsun işte, ilk cümlemde bahsettiğim şey buydu. Yazılım olarak AMD'nin Nvidia'dan geri ve ileri kalır yanı yok.

DX 12 olan oyunlarda rx 560 7-14 fps fark oluyor.
Ancak genel anlamda gtx 1050 daha performanslı.
Yalnız gtx 1050 2gb ve yetersiz.
Önerm gtx 1050ti.

Sapphire RX560 Pulse OC 4GB GDDR5 128Bit AMD DX12
Zotac GTX1050 MINI EDITION GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX12

Arkadaşlar ikisi arasında çok kararsız kaldım. GTX1050 daha göze çarpıyor ama ben de size sormak istedim, bir de 500W PSU yeterli olur mu sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla kardeşim ben Sapphire rv 560 2 gb aldım. Bütçene de uygun. Sapphire gibi markalardan uzak durun diyorlar. Kimisi memnun kimisi memnun değil. DAha yeni aldım ileride sorun çıkartır mı bilmiyorum ama yeni PSU ile beraber aldım. Çünkü resmi sitesinde 450 w psu önerilir yazıyordu. KEndi PSU m ezikti 250 w :) Şu an 4 tane oyun oynurum. PES 2017-Crysis 3-Battlefiled1-ETS 2. Hepsinde max. ayarlarda 1920-1080 p de çatır çatır oynatıyor. 12 saattir oynuyorum ama her hangi bir sorun yada ısınma gibi şeyler yok. Daha yeni ama tavsiye ederim. Çünkü AMD nin yeni göz bebeği serisi. Pişman olmazsın

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı