RX 560 yerine ne alınabilir?

• Konuyu başlatan Neax
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 1B

Neax

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar,

2021 Eylül ayında kendime orta halli bir sistem kurmuş idim. Gayet memnun kalarak kullanıyorum ama ekran kartı bana bir tık düşük geldi. (Sürekli oyun oynuyorum yeni çıkacak oyunları da düşünürsek ekran kartı yetersiz kalır diye düşünüyorum.)

Sistemim şu şekilde;
Gigabyte B450M-S2H socket AM4 DDR4 Anakart.
Ryzen 5 1600 AF 3.2GHz işlemci.
Sapphire RX 560 4 GB GDDR5 ekran kartı.
DDR4 3200 MHz 16 GB RAM.
Aerocool 500 watt güç kaynağı.

Bu sistemde olan ekran kartını satıp üstüne biraz katarak 1660 almak istiyorum. Teknik bilgim olmadığı için bilgili kişilere de danışmak istedim. Acaba 1660 bu sisteme çok fazla mı kaçar? Ya da sizin önerebileceğiniz başka ekran kartları var mı? (Aslında aklıma ilk 1650 geldi ama sanırım oda şu anki kullandığım ekran kartına yakın bir performans veriyor.) Görüşlerinizi bekliyorum dostlar.
Kolay gelsin :)

Uygun fiyatlı bulunabilir ise ikinci elden RX 570 ya da RX 470'in 4 GB'lık modelleri alınabilir. Yine GTX 1060'ın tercihen 6 GB yoksa 3GB'lık modeli fiyatına göre alınabilir. 3GB VRAM artık yetersiz olsa da RX 560'dan daha performanslı olacağı kesin. RTX 3050 beklenebilir ya da RX 6500 XT alınabilir, ancak kartın istikrarlı bir performansı en azından şimdilik yok.

1650 ile RX560 arasında epey fark var fakat yine de 1660 alabiliyorsanız çok iyi olur.
Teşekkür ederim hocam almışken uzun vadeli almak istiyorum malum Dolarda yerinde durmadığı için ileride kafam rahat olur
Amazon Japonya'da ucuza gelebiliyor ekran kartları
bakarım hocam bi uygunsa neden olmasın
Butce nedir? 1660 fazla kacmaz. Islemcin rahatlikla besleyebilir.
Rx 560'ı 2500-3000 arası satabilirsem benden de bi 3-4 bin Tl çıkar belki 2.el alırım o anki Dolara bağlı birazda :D
3050 bekle bence.
3050 çıkacağını bile bilmiyordum. Tahminen ne zamana çıkar?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aslında bu fark bile yeterli bana eyvallah hocam
Uygun fiyatlı bulunabilir ise ikinci elden RX 570 ya da RX 470'in 4 GB'lık modelleri alınabilir. Yine GTX 1060'ın tercihen 6 GB yoksa 3GB'lık modeli fiyatına göre alınabilir. 3GB VRAM artık yetersiz olsa da RX 560'dan daha performanslı olacağı kesin. RTX 3050 beklenebilir ya da RX 6500 XT alınabilir, ancak kartın istikrarlı bir performansı en azından şimdilik yok.
Çok teşekkür ederim hocam bayağı yardımınız oldu

Dostlar konuyu hortlatıyorum ama Benim sisteme Asus ROG RTX 2060 O.C fazla gelir mi?

Arkadaşlar selam,
Konuyu hortlatıyorum ama RX 560 yerine MSI VGA Radeon RX 6650 XT Mech 2X 8g OC almayı düşünüyorum. Sizce sistemde darboğaz yapar mı?
Veya alternatif olarak önerebileceğiniz bir kart var mı?

Son düzenleme:
Aslında bu fark bile yeterli bana eyvallah hocam

Çok teşekkür ederim hocam bayağı yardımınız oldu

Dostlar konuyu hortlatıyorum ama Benim sisteme Asus ROG RTX 2060 O.C fazla gelir mi?

Arkadaşlar selam,
Konuyu hortlatıyorum ama RX 560 yerine MSI VGA Radeon RX 6650 XT Mech 2X 8g OC almayı düşünüyorum. Sizce sistemde darboğaz yapar mı?
Veya alternatif olarak önerebileceğiniz bir kart var mı?
Darboğaz yapar,sisteminizi satıp bunu alabilirsiniz:

2060 Super alsam, beni güncel oyunları oynayacak şekilde 4-5 yıl idare eder mi?

2060S alıp işlemcinizi 2. elde 1200'e satsanız 1900 civarına R5 5500 alsanız çok güzel olur. 2060S 2. elde 4K civarı. Şahsen 3 ile 3.7k arasındaki RX6600'lere bakarım.

Hepsi high ayarda etmez diye düşünüyorum, 2060 Super markası Afox ise uzak dur.

Yok hocam :)
MSI düşünüyordum.

2060S alıp işlemcinizi 2. elde 1200'e satsanız 1900 civarına R5 5500 alsanız çok güzel olur. 2060S 2. elde 4K civarı. Şahsen 3 ile 3.7k arasındaki RX6600'lere bakarım.

Ya hocam benim amacım sadece ekran kartını güncelleyerek sistemimi kullanmaya devam etmek.
2060S alsam yeterli olur mu sizce?
Oyunlarda öyle grafik delisi değilim, normal ayarlarda oynarım çoğu oyunu.

Yok hocam :)
MSI düşünüyordum.

Ya hocam benim amacım sadece ekran kartını güncelleyerek sistemimi kullanmaya devam etmek.
2060S alsam yeterli olur mu sizce?
Oyunlarda öyle grafik delisi değilim, normal ayarlarda oynarım çoğu oyunu.

1600 işlemci 2060S'in altından kalkamaz. Maximum 2060.

Yeni konular

Geri
Yukarı