Çözüldü RX 560 yük altında 78 dereceyi görüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ayberkqwt

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba benim elimde şu an Radeon RX 560 var 2 fanlı ama yük altında 77-78 derecede çalışıyor. OC yapılmadığı halde sıcaklık değerleri böyle. Kasamda önde 2 tane var, arkada da 1 tane egzoz fanı var. Ekran kartında 2 tane fan var. Sizce neden bu kadar çok ısınıyor, termal macun değiştirmeli miyim? Bunu söyler misiniz?

Çözüm
Bence havalar bu kadar sıcakken normal değerler bende kendi evimde kasamın mesh ve hava sirkülasyonun iyi olduğunu düşünmeme rağmen %99 yük altında 70-80 derece arasında seyrediyor. Havaların serinlemesiyle birlikte 10 dereceye yakın bir düşüş görmek mümkün olacak gibi görünüyor.
Bence havalar bu kadar sıcakken normal değerler bende kendi evimde kasamın mesh ve hava sirkülasyonun iyi olduğunu düşünmeme rağmen %99 yük altında 70-80 derece arasında seyrediyor. Havaların serinlemesiyle birlikte 10 dereceye yakın bir düşüş görmek mümkün olacak gibi görünüyor.

Çözüm

Tamam teşekkür ederim ama kış geldiğinde düşmez ise sıcaklık termal macun süreyim mi?

Tabii kW değeri yüksek bir termal macunla yenilemeniz 5-7 dereceye yakın bir düşüş sağlayacaktır. Thermal grizzy öneriyorum.

MX-4 de güzel diyorlar sizce sizin dediğiniz termal macun mu yoksa MX-4 mü?

Tabii kW değeri yüksek bir termal macunla yenilemeniz 5-7 dereceye yakın bir düşüş sağlayacaktır. Thermal grizzy öneriyorum.

Elimde bir tane termal macun var yeni aldim çok böyle bilindik bir marka değil hutıxı HT-GY260 markası bu iletkenlik: 0.965 w/m-kn. W Max yalıtkanlık: 5.0 kv sizce bu termal macun iş görür mü yoksa sizin dediğiniz termal macunu veya MX-4 mü almalıyım?

Son düzenleme:
MX-4 de güzel diyorlar sizce sizin dediğiniz termal macun mu yoksa MX-4 mü?

Elimde bir tane termal macun var yeni aldim çok böyle bilindik bir marka değil hutıxı HT-GY260 markası bu iletkenlik: 0.965 w/m-kn. W Max yalıtkanlık: 5.0 kv sizce bu termal macun iş görür mü yoksa sizin dediğiniz termal macunu veya MX-4 mü almalıyım?

Ben en az 10kW+ öneriyorum. Thermal Grizzy Kryonaut bence en iyilerinden biri. MX-4 de düşünülebilir tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı