RX 5600 XT AC Origins Düşük FPS

Sedat Poyraz

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5 3600
Gigabyte B450M S2H
3000 MHz Corsair 8 GB Vengeance LPX
XFX RX 5600XT
Arkadaşlar, şu an Medium ayarlarda fakat hangi ayara alırsam alayım FPS hep aynı. Normalde PC otomatik Ultra ayarlara alıyor ama denemek için her ayara baktım, FPS hep aynı. Çölde biraz fazla oluyor 70-80 ama köye inince bayağı düşüyor. İnternette izlediğim testlerde hiç böyle düşük değil. VSync kapalı, 30 FPS'lere kadar düşüyor.

Dosya Ekleri

• aa.jpg
    aa.jpg
    425,4 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleyen: Moderatör:
Herkes önerdi bu sistem darboğaz kesinlikle yapmaz diye. Sistemi yeniledim baştan aldığım FPS ye bak arkadaş. Başka hiç bir oyunda yok 8x Msaa ile GTA 5 online da tık yok fakat şu oyunun yaptığına bak.

Yalan oyunda bir sorun yok Origins odyseey iki oyunu 570 ve 2060'da kullandım 570 ile güzel bir ayarlama ile net dropsuz 60 65 FPS veriyordu sorun 5600XT birçok oyunda aynı durum var kart kendini kullanmıyor bu yüzden millet boşuna 5600XT almayın dedi savunanlar ise rakibi 2060S ve daha ucuz deyip millete aldırdılar.

Yalan oyunda bir sorun yok Origins odyseey iki oyunu 570 ve 2060'da kullandım 570 ile güzel bir ayarlama ile net dropsuz 60 65 FPS veriyordu sorun 5600XT birçok oyunda aynı durum var kart kendini kullanmıyor bu yüzden millet boşuna 5600XT almayın dedi savunanlar ise rakibi 2060S ve daha ucuz deyip millete aldırdılar.
Alakası yok geçen ay daha 1.5 senedir kullandığım RX570 vardı oddysey ve origins ile adam akıllı fps yakalayamadım low'da bile berbattı.

Hangi oyunlarda kullanamadığını ss atarak yazarsanız daha verimli olur. Kendi adıma şimdiye kadar oynadığım(BF1, Witcher3, Metro serisi) tüm oyunlarda kart gayet kendini %90-%99 arasında kullanıyor. Ne kadar driver sorunları olsa da söylediğiniz gibi bir problem olduğunu düşünmüyorum.

Alakası yok geçen ay daha 1.5 senedir kullandığım RX570 vardı oddysey ve origins ile adam akıllı fps yakalayamadım low'da bile
Originste çok rahat orta yüksek grafikte 60 fps stabil yakaladım Odyseey orta ve birkaç ayarı yüksekte yakaladım.
Hangi oyunlarda kullanamadığını ss atarak yazarsanız daha verimli olur. Kendi adıma şimdiye kadar oynadığım(BF1, Witcher3, Metro serisi) tüm oyunlarda kart gayet kendini %90-%99 arasında kullanıyor. Ne kadar driver sorunları olsa da söylediğiniz gibi bir problem olduğunu düşünmüyorum.
O dediğin oyunlarda bende o stabil değerleri yakaladım sadece Origins ve Odyseey kart kendini darboğaza sokuyor Farcry 5 te işte değişken konuyu msı desteğe taşıdım adamlar bana sorunun RMA ile çözülebilir dedi desteği kesti kısacası bu karttan oldukça pişmanım ve en tepe kartını beleş fiyatına satsalar yinede almam.

Geri
Yukarı