RX 5600 XT alınır mı?

Nacttemhem

Hectopat
Yer
Temennim cennet
Arkadaşlar bu ekran kartı hakkında olumlu olumsuz birçok yorum okudum. AMD ekran kartlarında sıkıntı oluyor diyenler kadar sorunsuz çalışıyor, ısınma sorunu giderildi yeni BIOS ile diyende var. Bana 5600 XT veya 5700, 5700 XT için de geçerli, kullanıp şu anki performansını ısınma durumunu ve kronik sorunu varsa ne olduğunu söylerse sevinirim. Sorunsuz modeller hangi marka oluyor onu da bilmek isterim.
Ayrıca RTX 2060 hala alinabilecek en iyi 1080P için ekran kartı mı öğrenmek istiyorum. Yorumlarınıza göre karar vereceğim.

Tanidigim veya forumlarda gordugum birsuru kisinin yazilimsal sorunlarinin giderildigini soylediler. Tabi halen bazi insanlar bu sorundan muzdarip ve kartlarini kullanamiyorlar dogru duzgun ama gun gectikce AMD daha iyi Driver'lar getirip insanlarin sorunlarini duzeltiyorlar. Soruna cevabim ise evet alinabilir bir kart. Iyi bir sogutmali modelini Alirsan'da isinma sorunu cikmaz. Zaten cogu modellerin isinma problemi yok diye biliyorum sadece ASUS'un TUF modellerinde bir sorun vardi ama son Technopat videosunda yeni TUF ekran kartlarinin sogutma modellerinin degistigini ve isi problemlerinin giderildigini gosterdi. Benim onerim AMD alicak isen Sapphire Pulse almani oneririm ama şu an o modelin veya babasi Nitro+'in fiyati yuksek. PowerColor markasina bakmani oneririm.

2. sorunun cevabi ise RTX2060 iyi bir indirimde alinabilir ama bence RX5700'un yerine alinmaz.

RX 5600 XT kullanıyorum, CS GO, Pubg Lite, Doom Eternal gibi fazla ağır olmayan oyunlarda kart fanları bile çalıştırmaya gerek duymuyor o derece serin çalışıyor (Vsync kapalı). Daha yeni aldığım için fazla oyun yukleyemedim ama 60C°'ye hiç çıkmadı bu oyunlarda. Ayrıca OC model bir kart alırsan RTX 2060'a çoğu oyunda %4-5 +FPS fark atıyorsun. Tabi Ray Tracing önemliyse RTX 2060 al. Oyunlarda bazen Ray Tracing açıp insanın o grafikleri göresi geliyor ama açamıyorum. 🙂

Rx 5600xt de güzel kart güçlü kart. Driver sorunları olmasa zaten Amd nin Nvidia az satar zarar eder. İşlemcide Amd işlemcileri fiyat performans zaten.
Evet 2060 uygundur. Asus Rog tavsiye ederim yada daha ucuza gaming x Msi modeli.

Son düzenleme:
RX 5600 XT kullanıyorum, CS:GO, PUBG Lite, Doom Eternal gibi fazla ağır olmayan oyunlarda kart fanları bile çalıştırmaya gerek duymuyor o derece serin çalışıyor (v-Sync kapalı). Daha yeni aldığım için fazla oyun yukleyemedim ama 60C°'ye hiç çıkmadı bu oyunlarda. Ayrıca OC model bir kart alırsan RTX 2060'a çoğu oyunda %4-5 +FPS fark atıyorsun. Tabi Ray Tracing önemliyse RTX 2060 al. Oyunlarda bazen Ray Tracing açıp insanın o grafikleri göresi geliyor ama açamıyorum. 🙂

Hocam modeli ASUS mu, Sapphire mi, MSI mi söyler misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam modeli asusmu sapphire mi msi mi söylermisiniz.
Sapphire Pulse RX 5600 XT OC 1860 MHz.
Normal değeri 1750 MHz 60° üstüne Antalya da yaşamama rağmen çıkmıyor. OC modunu açınca 1860MHz oluyor 67°'lere çıkabiliyor. Bir kez OC modunda mavi ekran hatası çok kez oyunda doku sorunu hatası aldım. Sanırım OC modunda çok stabil değil kart. İlk çıktığında 1620 MHz idi zaten. 1860 MHz çok geliyor.

Geç oldu fakat almak isteyip bu yazıyı okuyan arkadaşlar için bir not bırakayım buraya ASUS TUF Evo RX 5600XT kullanıyorum ve şuana kadar 64 dereceyi geçtiğini görmedim alacak olan arkadaşlar için mutlak önerimdir hatta bizzat gözlemledim CS:GO tarzı oyunlarda kart fan dahi açmıyor.

Geç oldu fakat almak isteyip bu yazıyı okuyan arkadaşlar için bir not bırakayım buraya ASUS TUF Evo RX 5600XT kullanıyorum ve şuana kadar 64 dereceyi geçtiğini görmedim alacak olan arkadaşlar için mutlak önerimdir hatta bizzat gözlemledim CS:GO tarzı oyunlarda kart fan dahi açmıyor.

Hocam üstte ki yorumum görmüşsünüzdür. Sapphire aldım RX 5600 XT Pulse modeli fakat siyah ekran ve Coil Whine sorunu var. Sizde böyle bir sorun var mıydı acaba. Teşekkürler.

Hocam üstte ki yorumum görmüşsünüzdür. Sapphire aldım RX 5600 XT Pulse modeli fakat siyah ekran ve Coil Whine sorunu var. Sizde böyle bir sorun var mıydı acaba. Teşekkürler.
Hangi sürüm radeon software kullanıyorsunuz? Bende pulse kanıyorum şuan ki en son güncelleme ile kartım çok stabil çalışıyor. 202SA kodlu modeli bendeki.

Geri
Yukarı