RX 5600 XT düşük performns

500 beklemesem de en azından 250-300 civarı bekliyorum. Arkadaş yollamış fotoğrafı 921fps. Demek ki "LoL gibi bi oyun" olsa da en azından ekran kartı ile dumanla haberleşmiyomuş. Aradığım yanıtı hala alamadım ancak yine de aklımda birkaç şey canlandı. Sağ olun. Yarın GTA V ile deneyeceğim,sonuçları tekrar paylaşırım.
Bende de 5600 XT ve 1600AF ile ultrada 144 fps altına inmiyor. Zaten monitörde yenileme hızından fazlası gereksiz olduğu için vSync açık kullanıyorum. Fakat kapalı şekilde de 150-160 fps arası veriyor.

LoL gibi oyunlarda ekran kartından tam performans almanız imkansız. O yüzden en iyi fps değerini almak için, bütün ayarları ultraya çekin. Bilgisayarınızı yüksek performans modunda çalıştırın. Fakat en fazla tabi ki 20-30 fps oynayacaktır. Yani herhangi bir sorun bulunmuyor. Merak etmeyin.

500 beklemesem de en azından 250-300 civarı bekliyorum. Arkadaş yollamış fotoğrafı 921FPS. Demek ki "LoL gibi bir oyun" olsa da en azından ekran kartı ile dumanla haberleşmiyormuş. Aradığım yanıtı hala alamadım ancak yine de aklımda birkaç şey canlandı. Sağ olun. Yarın GTA V ile deneyeceğim, sonuçları tekrar paylaşırım.

Hocam attığım FPS aram oyun başı 5600 XT ile oyun sonuna yıne 200 altı oluyor :D

Sağ olun verdiğiniz güzel cevaplar için. Ancak kafama takılan başka bir konu var. Aldığım RAM'ler için 3200 MHz yazıyordu kutunun üstünde. Ancak baktığımda şu an 2133 MHz olarak çalışıyor. BIOS'tan yükseltme yapacaktım ancak arkadaşım "Yükseltme, oyunlara girince o kendisi yükseliyor boştayken düşüyor." Dedi. Oyunda iken bir şey değişmemişti. Sizce BIOS'tan 2933/3000/3200 MHz yapmalı mıyım?

Sağ olun verdiğiniz güzel cevaplar için. Ancak kafama takılan başka bir konu var. Aldığım RAM'ler için 3200 MHz yazıyordu kutunun üstünde. Ancak baktığımda şu an 2133 MHz olarak çalışıyor. BIOS'tan yükseltme yapacaktım ancak arkadaşım "Yükseltme, oyunlara girince o kendisi yükseliyor boştayken düşüyor." Dedi. Oyunda iken bir şey değişmemişti. Sizce BIOS'tan 2933/3000/3200 MHz yapmalı mıyım?

Hocam BIOS'tan XMP ayarını açmadığınız sürece cıkmaz özellikle AMD işlemcilerdede çok büyük fark yaratır

Arkadaşlara katılıyorum. Dünya'nın henüz toz bulutu olduğu zamanlardan kalma LoL oyunu yerine sistemini zorlayacak bir AAA oyun performansı karşılaştırman için daha iyi olur.

RAM'lere gelirsek Görev Yöneticisi - Performans - Bellek kısmına gelip sağ alt köşedeki hıza bakabilirsin. Değer 3200Mhz veya 1600Mhz yazıyorsa normal hızında çalışıyordur.

Arkadaşlara katılıyorum. Dünya'nın henüz toz bulutu olduğu zamanlardan kalma LoL oyunu yerine sistemini zorlayacak bir AAA oyun performansı karşılaştırman için daha iyi olur.

RAM'lere gelirsek Görev Yöneticisi - Performans - Bellek kısmına gelip sağ alt köşedeki hıza bakabilirsin. Değer 3200Mhz veya 1600Mhz yazıyorsa normal hızında çalışıyordur.
3200MHz veya 1600MHz değil 2133MHz gösteriyor. LoL yerine stres testine soktum erkan kartını.101 FPS verdi.
Hocam BIOS'tan XMP ayarını açmadığınız sürece cıkmaz özellikle AMD işlemcilerdede çok büyük fark yaratır
Yani XMP ayarını açıp yükseltmem mi gerekli,açmam yeterli mi ? Umarım dediğiniz gibi büyük fark yaratır.

3200MHz veya 1600MHz değil 2133MHz gösteriyor. LoL yerine stres testine soktum erkan kartını. 101 FPS verdi.

Yani XMP ayarını açıp yükseltmem mi gerekli, açmam yeterli mi? Umarım dediğiniz gibi büyük fark yaratır.

Acmanız yeterli hocam ayrıntılı videoları var

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Acmanız yeterli hocam ayrıntılı videoları var

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hocam XMP den bahsetmişiz de benim biosta ramler XMP değil DOCP olarak yazıyor. Farkı nedir, yine videodaki gibi profile#1 e mi çekeyim? Valla ne yapsam bilmiyorum.

Hocam XMP den bahsetmişiz de benim biosta ramler XMP değil DOCP olarak yazıyor. Farkı nedir, yine videodaki gibi profile#1 e mi çekeyim? Valla ne yapsam bilmiyorum.

D.O.C.P de aynı şey. Şu videoyu attığım dakikadan itibaren izlersen görürsün. DRAM Voltage yazan yer 1.20V ise sorun yaşayabilirsin. Bu yüzden o kısmın 1.35V olduğuna emin ol, değilse elinle değiştir.

Yeni konular

Geri
Yukarı