RX 5600 XT Eski sürücü ile ayarlamalar nasıl yapılabilir?

Hakan Yüksel

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Sistemimde RX 5600XT kullanmaktayım. Güncel sürücü versiyonlarında sürekli olarak "sürücü Zaman Aşımı" hatasını aldığım için DDU ile kurulumu kaldırıp, Windows Update üzerinden yüklenen sürücüye geçiş yaptım. Eski sürümde bu hata ortadan kalktı lakin kartın ince ayarlarını yaptığımız Radeon Ayarları isimli program yüklenmedi. Programı kullanabilmek adına öncelikle en güncel versiyonu yükleyip ardından "Eski Sürücüye Geri Dön" yaptığımda ise yine sürüm uyuşmazlığından söz konusu Radeon Ayarları'nı çalıştıramıyorum. 27.20.1034.6 sürümü kullanmaktayım. Bu sürüm için bu ince ayarlamaları ne şekilde yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows çok eski sürücü kuruyor. Şahsen önermem. Ayrıca Windows Radeon Software kurmadığı için o dediğiniz "ince ayarları" yapamıyorsunuz. DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp 20.11.2 sürümünü kurar mısınız? Radeon Software gelecektir. Bu sayede "ince ayarları" yapabilirsiniz.

Windows çok eski sürücü kuruyor. Şahsen önermem. Ayrıca Windows Radeon Software kurmadığı için o dediğiniz "ince ayarları" yapamıyorsunuz. DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp 20.11.2 sürümünü kurar mısınız? Radeon Software gelecektir. Bu sayede "ince ayarları" yapabilirsiniz.

Ben de donanımsal parçaların en güncel versiyonunu kullanma taraftarıyım lakin kartı aldığım geriye dönük 1 yıl gibi bir süredir sürekli söz konusu hatayı alıyorum. En son çare olarak Windows'un kurduğu sürücüyü kullanmaya karar verdim ve tek hata almadığım sürücü Windows'un kurduğu sürücü oldu.

Ben de donanımsal parçaların en güncel versiyonunu kullanma taraftarıyım lakin kartı aldığım geriye dönük 1 yıl gibi bir süredir sürekli söz konusu hatayı alıyorum. En son çare olarak Windows'un kurduğu sürücüyü kullanmaya karar verdim ve tek hata almadığım sürücü Windows'un kurduğu sürücü oldu.

20.11.2 sürümünde de bütük ihtimalle hata almayacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı