RX 5600 XT sıcaklık değerleri

shyzeq

Hectopat
Ekran kartım boştayken 50-55 derecelerde, yükteyse 77 dereceyi gördüm. Bu sizce iyi değerler mi? yoksa önlem alınır mı, uzun ömürlü olması için?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi fakat ben Türkiye'nin en sıcak şehirlerinden birinde yaşamama rağmen boşta 38 40 bazen 45 dereceleri görüyorum kasanızın önü mesh değilse normal ve oda sıcaklığınız yüksekse normal değerler fakat yaşadığınız şehirde genel olarak sıcak değilse ve oda sıcaklığınız genel olarak yüksek değilse bu değerler biraz fazla. Kullandığınız modele de bağlı ben XFX kullanıyorum memnunum.

Hocam sıcaklık değerleri normal. Boşta iken ekran kartı fanları dönmediği için sıcaklıklar artıyor. Kendi ekran kartımdan örnek vereyim boşta 50-55 derece yükte maksimum 68 dereceyi görüyor otomatik fan ayarlarında.

İyi fakat ben Türkiye'nin en sıcak şehirlerinden birinde yaşamama rağmen boşta 38 40 bazen 45 dereceleri görüyorum kasanızın önü mesh değilse normal ve oda sıcaklığınız yüksekse normal değerler fakat yaşadığınız şehirde genel olarak sıcak değilse ve oda sıcaklığınız genel olarak yüksek değilse bu değerler biraz fazla. Kullandığınız modele de bağlı ben XFX kullanıyorum memnunum.

1 x XFX AMD Radeon RX 5600 XT 14GBS THICC II Pro 6GB GDDR6 192Bit DX12 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı (RX-56XT6DF46) kullandığım model bu ve kasayı açık bir alana koydum rahat çalışabilmesi için ve oda neredeyse bayağı serin.

2.5 aydır Sapphire kullanıyorum. Mersin sıcağında yükte 65 üzerini göremedim henüz. Muhtemelen kasada bir sirkülasyon sıkıntısı var düzelmeyecek bir şey değil. Kasa önünde 3 fan var ise benim görüşüm üstteki fan çalışmasın. Çünkü tavandan atılacak havayı etkilediğini düşünüyorum.

2.5 aydır Sapphire kullanıyorum. Mersin sıcağında yükte 65 üzerini göremedim henüz. Muhtemelen kasada bir sirkülasyon sıkıntısı var düzelmeyecek bir şey değil. Kasa önünde 3 fan var ise benim görüşüm üstteki fan çalışmasın. Çünkü tavandan atılacak havayı etkilediğini düşünüyorum.
Katılıyorum kasa hava sirkülasyonunda sıkıntı var . Soğuk çalışan bir kart , 60 zor görüyor bechmarkta falan oda ama şuda var 70-80 dereceler ekran kartı için sorun teşkil etmez biraz gürültülü çalışır sadece.

Katılıyorum kasa hava sirkülasyonunda sıkıntı var . Soğuk çalışan bir kart , 60 zor görüyor bechmarkta falan oda ama şuda var 70-80 dereceler ekran kartı için sorun teşkil etmez biraz gürültülü çalışır sadece.
Ya adamlar bu kartlar 100-110 dereceyi bile görebilir diyor ama biz kullanıcı olarak 70-80 gördük mü tedirgin oluyoruz işte. Bu tedirginliği yenmek için de tek çare havalandırmayı güçlendirmek.

Benim de RX 5500XT ASUS'un. Bosta 35 40 derece oyunlarda 70 75'i zor goruyor.
Kasada fan diye bir şey yok diyebilirim bir tane 12'lik fan var oda ufluyor mu belli degil kasada kapali kasada 10 senelik belki. İsinmasinin sebebi bence fanlar donmedigi için olabilir tahminimcede. Biraz daha kullan skinti cikarsa yolla gitsin.

Benim de RX 5500XT ASUS'un. Bosta 35 40 derece oyunlarda 70 75'i zor goruyor.
Kasada fan diye bir şey yok diyebilirim bir tane 12'lik fan var oda ufluyor mu belli degil kasada kapali kasada 10 senelik belki. İsinmasinin sebebi bence fanlar donmedigi için olabilir tahminimcede. Biraz daha kullan skinti cikarsa yolla gitsin.

Dediğiniz gibi 60 dereceye kadar fanlar dönmüyor. Şu an yük altında FPS sabitlediğim de yükte fanlar 800 RPM'de 60-66 derece arası geziyor.
Aynı modeli kullanıyorum kasanıza bağlı kasanızın linkini atar mısnız?

Şu an kasam da ek bir fan yok fakat yakın zaman da almayı da düşünüyorum.
1 x GamePower Mythril 1x120mm ARGB Fan ARGB Cam ATX Kasa

Geri
Yukarı