RX 5600 XT sistem geç açılıyor

UmutCan17

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.

6 ay önce bilgisayar topladım. İlk zamanlarda sıkıntı yok gibi gelmişti. Memtest86 harici ekran kartı ve işlemci yoran programları kullandım, sıkıntı çıkmadı. Anakartım MSI X570-A Pro modeli üzerinde EZ Debug Light var ama 10 yıl laptop kullandıktan sonra ilk defa kasaya geçince afalladım. MSI sitesinden baktığım kadarıyla 1. CPU, 2. DRAM, 3. VGA, 4. Boot ışığı gözüküyor. İngilizcem kötü olduğu içinde yazılanları anlayamadım. 1. ışık uzun süre yanıyor, sonra 2. ve 3. ışık yanıp hemen sönüyor. PC restleniyor ama ekrana Boot menüsü veya herhangi bir şey gelmiyor. Bazen 3. yeniden başlatmada, bazen 15. yeniden başlatmada açılıyor ama çok uzun sürdüğü zaman, zaman kaybı yaratıyor yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem:
Anakart: MSI X570-A Pro.
İşlemci: Ryzen 3 3300X
Ekran kartı: AMD RX 5600XT.
RAM: 2X G.Skill Ripjaws V 3000 MHz
HDD: 1TB WD 7200 RPM SATA 3.
SSD: 512 GB XPG SSD.
PSU: Zalman ZM700-LXII.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncellemesi yapmadıysan yap. Veya ilk önce BIOS sıfırlayıp dene. Ekran kartının sürücülerini de kontrol et. İşlemcin performans modunda olsun.

Yeni güncelledim BIOS'u ekran kartı sürücüsüde tamam işlemcide Ryzen performans modunda ama yine de var acaba RAM'lerden dolayı olabilir mi dedim.

Geri
Yukarı