RX 5600 XT sistem hata ekranı olmadan kilitleniyor

Makaleler
4
Yer
Mersin
Dün akşam ilki oyun sırasında, diğeri de YouTube'da video izlerken olmak üzere iki kere kilitlenme gerçekleşti. Kilitlenme sırasında o malum dırrrr sesi çıktı. Bir süre bekledim belki hata ekranı çıkar diye ama herhangi bir şey olmadı. Ben de kasadan kapatmak zorunda kaldım. Ekran kartı güncel, işlemci sıcaklığı normal seviyede, son zamanlarda zararlı sitelere giriş yapmadım ve dosya da indirmedim. 2 tane eski HDD var ama çalışmalarında herhangi bir aksaklık da yok. 4133 MHz bellekleri alalı 2 ay oldu ve Memtest86 testi de başarılıydı. Belki anlık bir şeydi ama devam etmesi durumunda ne yapmam gerekiyor?

Bir de kilitlendikten sonra kasayı kapatıp tekrar açınca 1920x1080 144 Hz olan ekran, 1680x1050 60 Hz olarak açılıyor ve monitörü kapatıp açınca normale dönüyor.

• Ryzen 5 3600
  • Asus TUF B450-Pro Gaming
  • Adata XPG Spectrix 4133 MHz 2x 8 GB
  • Sapphire RX 5600 XT
  • Sapphire Pure 625w 80+
  • Windows 10 Pro 64 bit 1903

Son düzenleme:
Virüs taraması da yaptım bir şey çıkmadı. Yazılımlarla alakalı desem; hepsi uzun zamandır kullandığım şeyler. Dün akşam oyun esnasında yine oldu ve 1 dakika kadar bekledim bir hata çıkmadı. Sonrasında da bir daha olmadı. Eski HDD'lerden birini 1 tane bozuk sektörü var diye iptal ettim ama bu da çözüm olmadı.

Geri
Yukarı