RX 5600 XT Sistem Performans Sorunu

hydra0412

Centipat
Arkadaşlar benim sistemim şu: Sapphire RX 5600 XT 6 GB, Ryzen 5 2600 (3750 MHz çalışıyor), XPG Gammix 16 GB 3000 MHz CL16 RAM'ler, M.2 SSD, B450M S2H anakart, 2 adet Seagate Barracuda 1 TB, 600W PSU, Gamepower Wraith kasa.

Sizce GTA 5 Online oynarken 50-60 FPS almam normal mi? Yoksa bir şey mi var? High ayarlar (Very High değil) FXAA, MSAA, V-Sync kapalı.

Not: Sisteme yeni format atılıp, Driver'lar "eksiksiz" bir şekilde yüklenmiştir.
Bu arada kasayı 6500 TL'ye topladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi ablamın monster notebook'u var 1650 ekran kartı i7 9750h işlemci.80-90 fps alıyor
Azıcık ayarlar kısmını kurcala. Muhtemelen orda bir sorun var o zaman. İnternetten sana en uygun ayarları bulabilirsin. Yanlış bir ayarı fazla yükseltmiş yada kapatmış olabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videonun gta 5 kısma bak ordaki ayarların aynısını yap.

MSI Afterburner'dan CPU ve GPU kullanım değerlerini atar mısın?

Abi atamıyorum ama aksiyonun olmadıgı yerlerde ekran kartı %25-30 800MHz, CPU ise sabit 25 3750 MHz.
MSAA değeri kaç?
Kapalı msaa , fxaa , ve vsync
Azıcık ayarlar kısmını kurcala. Muhtemelen orada bir sorun var o zaman. İnternet'ten sana en uygun ayarları bulabilirsin. Yanlış bir ayarı fazla yükseltmiş ya da kapatmış olabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videonun GTA 5 kısma bak oradaki ayarların aynısını yap.

Abi o 3600'lü sistem ama genede denedim. Benim ayarlardan daha yüksek oldugu için 40'lara kadar indi :(

Abi atamıyorum ama aksiyonun olmadıgı yerlerde ekran kartı %25-30 800MHz, CPU ise sabit 25 3750 MHz.

Kapalı msaa , fxaa , ve vsync

Abi o 3600'lü sistem ama genede denedim. Benim ayarlardan daha yüksek oldugu için 40'lara kadar indi :(
Tam aynı şekilde yaptın mı? 2600 ve 3600 fark etmez. Oyunu oynatan ekran kartıdır. İşlemci sorun olmaz orda arasında zaten dağlar kadar fark yok. Sıcaklık değerlerin normal mi?

msaa , fxaa bu ayarlar özelikle bunları yaptın mı ?

Geri
Yukarı