Çözüldü RX 5600 XT ve RAM kendi kendine kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emirhan4141

Kilopat
Merhaba arkadaşlar PC mi uzun süre boşta açık tutunca ekran kartım ve RAM'lerimin ışıkları sönüyor monitör kapanıyor sadece kulaklıgım ve kasa fanlarım calısıyor fareyi hareket ettirdiğim gibi düzeliyor ama ben kapanmasını istemiyorum bunu nasıl kapatabilirim ya da kapanabiliyor mu?

Çözüm
Yüksek ihtimalle Windows uyku moduna girdiği için oluyor bunlar. RAM ve ekran kartının ışıklandırması için yazılım kullanıyor musunuz? Genelde güç tasarrufu için sistem uyku moduna girdiği zaman ışıkları kapatıyor o yazılımlar.
Bu tasarrufları kapatsam da yine monitörüm kapandığı için ben MouseJiggle isimli bir program kullanıyorum. Mouse'u hafif hareket ettiriyor sürekli, böylelikle ekran açık kalıyor.

Bunun alternatifi daha iyi bir program vardı forumda ama tekrar araştırınca bulamadım. Windows 10'a baya değişik özellikler de ekliyordu.

Bu tasarrufları kapatsam da yine monitörüm kapandığı için ben MouseJiggle isimli bir program kullanıyorum. Mouse'u hafif hareket ettiriyor sürekli, böylelikle ekran açık kalıyor.

Bunun alternatifi daha iyi bir program vardı forumda ama tekrar araştırınca bulamadım. Windows 10'a baya değişik özellikler de ekliyordu.
Monitörün uyku modunu da kapatabilirsiniz monitör arayüzünden.

Windows'tan kapamıştım ama güncelleme sonrasında açılmış galiba teşekkürler.

Yüksek ihtimalle Windows uyku moduna girdiği için oluyor bunlar. RAM ve ekran kartının ışıklandırması için yazılım kullanıyor musunuz? Genelde güç tasarrufu için sistem uyku moduna girdiği zaman ışıkları kapatıyor o yazılımlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı