RX 5600 XT ve Ryzen 5 3600 sistemde oyun oynarken aniden donma

Crablee

Hectopat
Selamlar. Bilgisayarı alalı hemen hemen 2 ay oldu ve 1 hafta içerisinde 3 kere bu olay meydana geldi. Bilgisayarımı 2 günde bir virüs taramasından geçiriyorum. (Kaspersky)
Durum 3 farklı şekilde oldu. İlk oluşunda Rocket League oynuyordum ekran dondu ve renk pigmentleri iç içe girdi, reset attım. Birkaç gün sonra witch It oynarken oyun dondu ama siyah ekran falan değil. Yine reset atınca normalleşti. Son olarak bugün LoL oynarken oyun dondu, siyah ekran geldi 3-4 saniye sonra normal devam ettim fakat 1-2 dakika sonra tekrar aynı şey oldu ama bu sefer ekran gelmedi, reset attım çözüldü. Sizce bu neden oluyor olabilir?

Sistemim:
-RX 5600XT.
-Ryzen 5 3600.
-600Watt PSU.
-16 GB RAM.

Son olarak şunları da ekleyeyim, bence PSU yeterli ve ben hep işlemci sıcaklık değerlerimi ölçüyorum. Gayet normal, CPB kapalı olduğu için 60-65'i geçmiyor oyunda genelde. Sizce bilgisayara virüs bulaşmış mıdır ki? Ya da başka bir sorun mu var? Bilgisayarımın donanımında bir sorun mu var?

PSU yeterli, AMD programını açıp Driver sürümünü yazar mısınız buraya?

Hocam tam bakarken siz yazmışsınız benim sürüm 3 versiyon geri kalmış herhalde şimdi güncelliyorum 2.5'ten 2.8'e
Benzer sorunları yaşıyordum 1650 Super 1600 AF ile. M2 SSD kullanıyorsanız çıkarıp tekrar yerine tam oturtarak takın.

M2 SSD kullanıyorum HD Tune uygulamasıyla bad sector kontrolü yaptım gayet sağlıklı çıktı disk.

Hayır hayır güncellemeyin tam tersi. Güncel önerilen sürüm 20.4.2'dir. Bu yazılımın üstü opsiyonel yani betadır. DDU programı ile ekran kartı Driver'i ı silip AMD'nin sitesinden WHQL sürüm olan 20.4.2'yi indirip kurun. AMD programında ise güncellemenin hemen altında önerilen ve isteğe bağlı seçenekler var sadece önerileni seçin.

Hayır hayır güncellemeyin tam tersi. Güncel önerilen sürüm 20.4.2'dir. Bu yazılımın üstü opsiyonel yani betadır. DDU programı ile ekran kartı Driver'i ı silip AMD'nin sitesinden WHQL sürüm olan 20.4.2'yi indirip kurun. AMD programında ise güncellemenin hemen altında önerilen ve isteğe bağlı seçenekler var sadece önerileni seçin.

Niye böyle bir şey yapıyorum ki ?

Yeni konular

Geri
Yukarı