RX 5600 XT yerine ekran kartı önerisi

Bütçe
7000
AMD ekran kartı önermiyorum. 3060 alabilirsiniz.
Yüksek seviye bir kart almadıkça 0 Nvidia almak kazıklanmaktan başka hiç bir şey değil gereksiz ön yargınıza her mesaja beğenmedim atarak devam edebilirsiniz. Daha ucuz fiyata daha iyi performans varken gidip 3060 almaya devam edin siz.

Yüksek seviye bir kart almadıkça 0 NVIDIA almak kazıklanmaktan başka hiçbir şey değil gereksiz ön yargınıza her mesaja beğenmedim atarak devam edebilirsiniz. Daha ucuz fiyata daha iyi performans varken gidip 3060 almaya devam edin siz.
Ucuza kalite olmaz. Alacağı AMD ekan kartı maksimum 1 ay sonra ona sorun çıkaracaktır. WattMan hataları, no Signal hataları, ekranın sebepsizce kararması. Say say bitmez. Parasına yazık etmesin diye söylüyorum. Ön yargıyla alakası yok.

İkincisi AMD kartlarda RTX teknolojisi yok Ray Tracing var. Üçüncü olarak RTX 3060 ile RTX kullanamazsınız demişsiniz gayet de kullanır, üstüne DLSS açar her oyunu da High-Ultra arası 60 FPS de paşalar gibi oynar.
İlki RTX diye bir teknoloji yok,bu NVİDİA nın 2000 ile başlayan yeni nesil kart serisinin ismi.
RTX kartlarda bulunan teknoloji DLSS ve Ray Tracing,RX kartlarda ise FSR ile birlikte Ray Tracing teknolojileri bulunuyor.
Fakat AMD kartlar Ray Tracing konusunda optimizasyon ve görsellik olarak geride.
İkincisi 3060 ile Ray Tracing + DLSS ile 60 FPS paşalar gibi oynar demişsiniz,bu şuan ki oyunlar için geçerli fakat alacak arkadaş bunu uzun süre kullanacak,yeni oyunların 1080P Ultra gereksinimleri 3060 ı geçmişken bu kart ile Ray Tracing deneyimi söz konusu bile değil.

Baştan sona yanlış bilgi vermişsiniz, bir kere adam RX 6700-6700XT alsa o işlemciyle 1080P'de darbogazin kralını yaşayacak. İkincisi AMD kartlarda RTX teknolojisi yok Ray Tracing var. Üçüncü olarak RTX 3060 ile RTX kullanamazsınız demişsiniz gayet de kullanır, üstüne DLSS açar her oyunu da High-Ultra arası 60 FPS'de paşalar gibi oynar.

Hocam nerenizle okudunuz bilmiyorum ama RX6700 ile darboğaz yaşama ihtimaline karşın RX 6600 XT önerdim. Güç ve performans olarak 6600XT, RTX 3060'dan daha güçlü ve fiyat performans açısından çok daha iyi bir kart. Evet yanlış yazmışım Ray Tracing desteği geldi AMD ekran kartlarına. Ayrıca DLSS ve FSR açıkken kafa kafaya neredeyse aynı performansı veriyorlar. Bu durumda ucuz olanı almak daha mantıklı değil midir?

Hocam nerenizle okudunuz bilmiyorum ama RX6700 ile darboğaz yaşama ihtimaline karşın RX 6600 XT önerdim. Güç ve performans olarak 6600XT, RTX 3060'dan daha güçlü ve fiyat performans açısından çok daha iyi bir kart. Evet yanlış yazmışım Ray Tracing desteği geldi AMD ekran kartlarına. Ayrıca DLSS ve FSR açıkken kafa kafaya neredeyse aynı performansı veriyorlar. Bu durumda ucuz olanı almak daha mantıklı değil midir?
Boş ver. Fan boylar ne derseniz deyin anlamıyorlar. Ve rx 6700 ile de darboğazın kralı falan olmaz gereksiz abartmış.

Adam AMD istemiyorum demiş dostum bak gayet basit, bir kişiye istemediği bir ürünü daha iyi de olsa aldiramazsin. Sonuçta kullanacak olan kişi konu sahibi. Altta bana fanboy diyen arkadaş da bilip bilmeden konuşmadan önce girip profilimi inceleyebilir, bugüne kadar sanki sürekli NVIDIA onermisim gibi konuşması komik.

Ayrıca darbogaz hakkında yaptığı yorum da beni ayrı kopardı, darboğaz olmazmış :D

Adam AMD istemiyorum demiş dostum bak gayet basit, bir kişiye istemediği bir ürünü daha iyi de olsa aldiramazsin. Sonuçta kullanacak olan kişi konu sahibi. Altta bana fanboy diyen arkadaş da bilip bilmeden konuşmadan önce girip profilimi inceleyebilir, bugüne kadar sanki sürekli NVIDIA onermisim gibi konuşması komik.

Ayrıca darbogaz hakkında yaptığı yorum da beni ayrı kopardı, darboğaz olmazmış :D

Hocam zaten en başta da arkadaş AMD istemiyorsa alabileceği en iyi NVIDIA ekran kartını belirttim. Ama daha düşük fiyata daha güçlü bir ekran kartı alabilecekken almamak bana göre kazıklanmaktır. Tabii ki konu sahibinin isteğine kalmış.

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkürler ama AMD istemiyorum. Sebebim ise şu şu anda RX6000 serisinde sorun yaşama oranının azaldığını biliyorum fakat yine de bir NVIDIA stabilitesi yok. En basit örnek olarak be bu ekran kartını iki küsur yıl önce aldım ve benden bir süre sonra da bir arkadaşım RTX 2060 Super aldı. Şu anda baktığımızda o hala ilk günki gibi kullanabiliyor fakat bende FPS droplar oluyor zaten AMD Adrenalin'e yazılımından bahsetmek bile istemiyorum canı istediğinde açılıyor istemediğinde açılmıyor bıktım artık. Yani demek istediğim şu anda AMD ekran kartlarında birçok sorun azalsa bile NVIDIA'dan daha fazla sorun yaşama ihtimali var ve hala forumda falan RX 6000 serisi ekran kartlarında sorun yaşayanları arada görüyorum.

Yav kardeşim okuduğunuzu anlamada güçlük mü çekiyorsunuz siz? Adam özellikle AMD istemiyorum demiş. Buyur dostum al bunu gec, sıfır olarak alternatifi yok zaten.

Bir de size sorum olacak Galax markasını çok iyi bilmiyorum soğutma performansı nasıldır? Marka olarak, garanti durumları olarak nasıldır bir bilginiz var mı?

Yüksek seviye bir kart almadıkça 0 NVIDIA almak kazıklanmaktan başka hiçbir şey değil gereksiz ön yargınıza her mesaja beğenmedim atarak devam edebilirsiniz. Daha ucuz fiyata daha iyi performans varken gidip 3060 almaya devam edin siz.

Ama bir de o performansı uzun süre almak var dediğim gibi RX 5600 XT ekran kartımı ilk aldığımda RTX 2060tan vs. daha güçlü idi fakat şu anda sorunlardan dolayı keşke NVIDIA alsaydım dedirtiyor açıkçası.

3060 Ti geçmek mantıklı olur. Bütçe artmazsa buna bak.

Aynı şekilde Gainward ekran kartları nasıl kullandınız mı veya deneyimleme şansınız oldu mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı