RX 5600M vs 1660 Ti vs RTX 2060

Bütçe
0
@Radeon RX 5500M Hocam biraz geç oldu ama siz cevap vermeyince ben yazayım dedim.

Hazırım hocam, yüklemem gereken herhangi bir program var mıdır? Ne yapmam gerekiyor?
Hocam direkt oyun içi benchmark yapalım. Sonuç için .txt dosyası oluşturuyor zaten GTA 5. Sadece grafik ayarlarını belirlesek yeterli. Ben MSAA ve Advanced Graphichs kapalı kalan ayarlar mümkün olan en yüksek şekilde düşünüyorum, 1080p'de.

Hocam direkt oyun içi benchmark yapalım. Sonuç için .txt dosyası oluşturuyor zaten GTA 5. Sadece grafik ayarlarını belirlesek yeterli. Ben MSAA ve Advanced Graphichs kapalı kalan ayarlar mümkün olan en yüksek şekilde düşünüyorum, 1080P'de.

Tamamdır hocam başlıyorum ben.
@çokdüşünenbiri hocam yapabildiniz mi? Dediğiniz txt dosyası nerede?

Son düzenleme:
Hocam dosya içinde her şey varmış. Ben sadece performans verileri var sanıyordum. Grafik ayarlarından sistem özelliklerine hatta ayrıntılı MS istatistikleri de var. Oyun 5400 RPM taşınabilir HDD'de kurulu ve kablo ile bağlı. Normali nedir bilmiyorum ama min FPS değerleri kötü olabilir.
Tamamdır hocam başlıyorum ben.
@çokdüşünenbiri hocam yapabildiniz mi? Dediğiniz txt dosyası nerede?
Hocam Belgelerim/Rockstar Games/GTA V içinde Benchmark klasörü var.

Dosya Ekleri

• Benchmark-21-05-11-18-37-33.txt
    3 KB · Görüntüleme: 213
Son düzenleme:
Hocam dosya içinde her şey varmış. Ben sadece performans verileri var sanıyordum. Grafik ayarlarından sistem özelliklerine hatta ayrıntılı MS istatistikleri de var. Oyun 5400 RPM taşınabilir HDD'de kurulu ve kablo ile bağlı. Normali nedir bilmiyorum amamin FPS değerleri kötü olabilir.

Hocam Belgelerim/Rockstar Games/GTA V içinde Benchmark klasörü var.

Tamamdır hocam, şöyle bir göz gezdirdim. 5 bölüm var, 3'ünde 5600M 2'sinde 1660 Ti önde. Intel işlemci ve NVIDIA optimizasyonlu oyun olmasını dikkate alarak Alpha'daki 5600M'in 1660 Ti'dan daha güçlü olduğunu söyleyebiliriz. 4800H ve 1660 Ti konfigürasyonuna sahip biriside bize değerlerini atarsa her şey netleşir.

Dosya Ekleri

• Benchmark-21-05-11-18-34-40.txt
    3 KB · Görüntüleme: 49
Tamamdır hocam, şöyle bir göz gezdirdim. 5 bölüm var, 3'ünde 5600M 2'sinde 1660 Ti önde. Intel işlemci ve NVIDIA optimizasyonlu oyun olmasını dikkate alarak Alpha'daki 5600M'in 1660 Ti'dan daha güçlü olduğunu söyleyebiliriz. 4800H ve 1660 Ti konfigürasyonuna sahip biriside bize değerlerini atarsa her şey netleşir.
Hocam GTA 5 Nvidia optimize diyelim AMD optimize oyunlar da var her ikisinin de arasında çok az fark var. Yani genel performansa bakalım. RX 5600M ve GTX 1660 Tİ optimize oyunlara göre değişmekle birlikte neredeyse eşit performanstalar. Yani ''hayda hayda'' geçme durumu gördüğünüz gibi yok. GTX 1660 Ti'ın da RX 5600M'im de birbirine %20 fark attığı oyunlar var. Özetle güncel oyun piyasasında eşit kartlar. RTX 2060 ise hem daha önde hem de DLSS ve RTX avantajı var.

Bende Acer predator helios 300 var. Arkadaşım 1 hafta önce alpha 17 aldı. Yan yana koyduk iki laptobu yan yana açınca arkadaşım 1 dakika sonra iade etmeye karar verdi ve iade etti. Gerçekten rezalet bir ekranı var. Beyazlar sarımtırak parlaklık çok düşük. Hiç tavsiye etmem. Ayrıca kasa kalitesi beni çok şaşırttı elimizi koyduğumuz yer bildiğin dandik plastik bastırınca oynuyor falan... Predator un gözünü seveyim. Ha test ettiğimiz özelliklerle iyi yanı şuydu hoparlör predator e göre hem daha çok ses çıkarıyordu hemde daha berrak bir ses veriyordu bariz şekilde cok daha iyiydi hoparlörü. Ha birde klavye var o da iyiydi işlemciyi zaten söylemiyorum. Ama sırf ekrandan dolayı bile alınmaz..

Bende Acer predator helios 300 var. Arkadaşım 1 hafta önce alpha 17 aldı. Yan yana koyduk iki laptobu yan yana açınca arkadaşım 1 dakika sonra iade etmeye karar verdi ve iade etti. Gerçekten rezalet bir ekranı var. Beyazlar sarımtırak parlaklık çok düşük. Hiç tavsiye etmem. Ayrıca kasa kalitesi beni çok şaşırttı elimizi koyduğumuz yer bildiğin dandik plastik bastırınca oynuyor falan... Predator un gözünü seveyim. Ha test ettiğimiz özelliklerle iyi yanı şuydu hoparlör predator e göre hem daha çok ses çıkarıyordu hemde daha berrak bir ses veriyordu bariz şekilde cok daha iyiydi hoparlörü. Ha birde klavye var o da iyiydi işlemciyi zaten söylemiyorum. Ama sırf ekrandan dolayı bile alınmaz..
Hocam haklısnız ancak bu fiyat bandında dediğiniz gibi Predator gibi segmentlere çıkılmıyor. %72 NTSC üst modellerde sunuluyor. Amacı oyun ve performans olan birisi aktif olarak %72 NTSC bir monitör kullanmıyorsa farkı hissetmez. Ancak kesinlikle imkân varsa %72 NTSC panel alınmalı.

Hocam GTA 5 NVIDIA optimize diyelim AMD optimize oyunlar da var her ikisinin de arasında çok az fark var. Yani genel performansa bakalım. RX 5600M ve GTX 1660 Ti optimize oyunlara göre değişmekle birlikte neredeyse eşit performanstalar. Yani "hayda hayda" geçme durumu gördüğünüz gibi yok. GTX 1660 Ti'ın da RX 5600M'im de birbirine %20 fark attığı oyunlar var. Özetle güncel oyun piyasasında eşit kartlar. RTX 2060 ise hem daha önde hem de DLSS ve RTX avantajı var.

Hocam yine zaten optimizasyona çıkıyor. Benim kaynak aldığım adamada ownordisown. Kendisi diyor 2060 ile denk diye. Tabi fikrinize saygı duyarım.

Geri
Yukarı