RX 5600XT boşta 57 derecede çalışıyor

Rudenz

Hectopat
Merhaba.

PC'de arka planda hiçbir şey çalışmadığı halde boşta iken bu sıcaklığı alıyorum. Sebebi nedir tam olarak yardımcı olur musunuz?
AMD 5 3600 işlemci, B450M anakart, 465X kasa mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
144Hz monitör kullanıyorsan bir de 120Hz yapıp dene, ek olarak bu konuya bakabilirsin. Sıcaklıklar düşmezse bir çeşit mining virüsü de girmiş olabilir.

144Hz monitör kullanıyorsan bir de 120Hz yapıp dene, ek olarak bu konuya bakabilirsin. Sıcaklıklar düşmezse bir çeşit mining virüsü de girmiş olabilir.

Sağ olun konuya bakacağım.
Bu hale geldi. İşin kötüsü reset atıyorum düzelmiyor. Yönlendirdiğiniz gibi yaptım.

Dediğin beni daha da çıkmaza soktu. PC'yi düzeltemiyorum hiçbir şekilde.
Gece gece ne deyim ben şimdi ki. Umarım modlar görüyordur.

Dosya Ekleri

• DCC08941-3DDF-45C3-8676-BE30BC9DF575.jpeg
    DCC08941-3DDF-45C3-8676-BE30BC9DF575.jpeg
    39,8 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Dediğin beni daha da çıkmaza soktu. PC'yi düzeltemiyorum hiçbir şekilde.
Gece gece ne deyim ben şimdi ki. Umarım modlar görüyordur.
Hocam monitör ayarlarından yaptığın ayarı geri al panik yapacak bir durum yok. Ayarlar geri alınmıyorsa monitör ayarlarını sıfırlama seçeneği vardır.

Hocam monitör ayarlarından yaptığın ayarı geri al panik yapacak bir durum yok. Ayarlar geri alınmıyorsa monitör ayarlarını sıfırlama seçeneği vardır.

Maalesef 2 side yok. Auto, DP, hdm1 hdm2 var sadece bunların dışına çıkamıyorum ne yaptıysam.

Dosya Ekleri

• B80B22B5-9795-4185-9045-8E514DA6ED22.jpeg
    B80B22B5-9795-4185-9045-8E514DA6ED22.jpeg
    77,1 KB · Görüntüleme: 47
@Rudenz bilgisayarı yeniden başlatırken F8 veya Shift + F8 yaparsan güvenli başlangıç yapacaktır onu dene. Yalnız 120Hz'e çekmeyi denemedin mi bu nasıl oldu? İlk etapta 120Hz'e çekip sıcaklıkları kontrol ettikten sonra VRAM'den kaynaklı mı değil mi anlayacaktır.

O başlatma seceneklerini defalarca denedim olmadı. Tekrar deneyeceğim.

@Rudenz CVT sayılı monitörlerde buna sebep oluyor. Sürücüyü sıfırlamak, güvenli kipe atmak veya çökertmek lazım eski haline dönmesi için. O nedenle 120Hz seçeneğini söylemiştim ilk başta, sonrasında bu adıma geçerdik. Korkulacak bir durum yok herhangi bir zarar vermiyor bu durum da çözmek biraz uğraştırıcı.

@Rudenz cvt çok nadiren de olsa buna sebep oluyor. Sürücüyü sıfırlamak, güvenli kipe atmak veya çökertmek lazım eski haline dönmesi için. O nedenle 120Hz seçeneğini söylemiştim ilk başta, sonrasında bu adıma geçerdik. Korkulacak bir durum yok herhangi bir zarar vermiyor bu durum da çözmek biraz uğraştırıcı.

Tam olarak ne yapmam gerekiyor. Başka monitörden düzeltme imkanım var mı?

Tam olarak ne yapmam gerekiyor. Başka monitörden düzeltme imkanım var mı?

Başka monitör olabilir, televizyon olabilir. Sen o CVT azaltılmış tıklamayı yaptın böyle oldu değil mi? BIOS'a girebiliyor musun veya F8 çalışmıyor mu? Normalde bunun da çözmesi gerekli.

Yeni konular

Geri
Yukarı