RX 5600XT Driver kurduktan sonra PC açılış ekranında takılı kalıyor

atre1d3s

Hectopat
Daha fazla  
PC açılırken siyah ekranda kalıyor, kendiliğinden reset attıktan sonra yüklenme ekranı geliyor, o noktalarda takılı kalıyor. Power'a basılı tutup gücü kesip tekrar açtığımda ise sistem sorunsuz açılıyor. Dün de olmuştu birkaç kere kişisel bilgisayarınız başlatılamadı hatası vermişti. Başlatma onarma yapmıştım fakat yine de düzelmemiş. Antivirüs olarak Avast Free Antivirus kullanıyorum. Sorun ne olabilir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunu kendiniz düzeltebilirsiniz bence. Önce güncel sürücüyü yükleyin sistemi yeniden başlatmadan DDU ile tekrar silin. Ardından tekrar ''Adrenalin 2020 Edition 20.2.2 Recommended (WHQL)'' versiyonu kurun. BIOS'u tekrar performans moda almayı da deneyebilirsiniz.

Sapphire'den sonrasını okumadım...(!)

Kartınızı servise yollayın. Sürücü kurulunca siyah ekrana düşen kart genelde arızalıdır.
Hahahahh kafamı kurcalayan direkt siyah ekrana düşmüyor işte test yapıyorum oyun oynuyorum hiçbir sorun yok fakat kapattıktan birkaç saat sonra tekrar açmaya çalıştığımda açılışta takılı kalıyor reset atıp otomatik onorma vs derken geri yükleme yapıyorum. Driver kalkıyor kullanabiliyorum yine.... Çok saçma çok.....
Bu sorunu kendiniz düzeltebilirsiniz bence. Önce güncel sürücüyü yükleyin sistemi yeniden başlatmadan DDU ile tekrar silin. Ardından tekrar ''Adrenalin 2020 Edition 20.2.2 Recommended (WHQL)'' versiyonu kurun. BIOS'u tekrar performans moda almayı da deneyebilirsiniz.
Denedim bunları ya ne yaparsam yapayım sınırlı sürede kullanabiliyorum PC kapattıktan birkaç saat sonra acaba ne olucak diye merak ediyorum. Şimdiye kadar aynı şekilde takılı kaldı ve sistem geri yükleme yaptım. Kısa süreli PC kapatıp açmalarda sorunsuz açılıyor bu da ayrı bir saçma ya bu tek benim başıma geliyodur kesin... :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı