RX 5600XT düşük GPU kullanımı

Karabiyik

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, geçenlerde RX 5600XT ekran kartı aldım. Ekran kartım bugün elime ulaştı önceki ekran kartımın driverlarını sildim ve yeni ekran kartımın drivlerlerini yükledim fakat ekran kartının GPU kullanımı 60 - 65 değerlerinde tüm ayarlar Ultra'da %99 değerlerini görmüyor sebebini çözemedim. İşlemcim bir tık darboğaz yapıyor farkındayım yakın tarihte R5 3600 ile değiştireceğim.
Sapphire 5600XT.
Ryzen 5 1500X.
16 GB 3200MHz RAM.
700W +80 güç kaynağı.

Merhaba, geçenlerde RX 5600XT ekran kartı aldım. Ekran kartım bugün elime ulaştı önceki ekran kartımın driverlarını sildim ve yeni ekran kartımın drivlerlerini yükledim fakat ekran kartının GPU kullanımı 60 - 65 değerlerinde tüm ayarlar Ultra'da %99 değerlerini görmüyor sebebini çözemedim. İşlemcim bir tık darboğaz yapıyor farkındayım yakın tarihte R5 3600 ile değiştireceğim.
Sapphire 5600XT.
Ryzen 5 1500X.
16 GB 3200MHz RAM.
700W +80 güç kaynağı.
Sorun büyük ihtimalle darboğaz. Oyun esnasında kullanım verilerini paylaşır mısınız?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    153,7 KB · Görüntüleme: 39
  • image.jpg
    image.jpg
    173,1 KB · Görüntüleme: 50
Ayarların hepsi ultrada çözünürlük 2kya aldım.
Fotğraflara göre hala sorun var. Ama ayarları yükseltince gpu kullanımı artmış. Yani ya işlemciniz gerçekten çok yetersiz yada çok daha farklı bir sorun var. Yani kesin karar veremediğimden yeni işlemci alın diyemiyorum ama sorun %70 işlemci gücünün yetersizliğinden kaynaklanıyor. İmkanınız varsa daha güçlü bir işlemci ile deneyin.

Fotğraflara göre hala sorun var. Ama ayarları yükseltince GPU kullanımı artmış. Yani ya işlemciniz gerçekten çok yetersiz ya da çok daha farklı bir sorun var. Yani kesin karar veremediğimden yeni işlemci alın diyemiyorum ama sorun %70 işlemci gücünün yetersizliğinden kaynaklanıyor. İmkanınız varsa daha güçlü bir işlemci ile deneyin.

Evet darboğaz var farkındayım fakat bu kadar olmaması gerekiyor Red Dead Redemption oyununda GPU kullanımı 99 oluyor fakat CS GTA gibi oyunlarda tam performans vermiyor.

Evet darboğaz var farkındayım fakat bu kadar olmaması gerekiyor Red Dead Redemption oyununda GPU kullanımı 99 oluyor fakat CS GTA gibi oyunlarda tam performans vermiyor.
Zaten CS:GO işlemciye çok yüklenen bir oyun. Dediğiniz gibi bazı oyunlarda oluyor yani sık oynadığınız oyunlarda bu durum sizi rahatsız etmiyorsa boşverin eğer ediyorsa çözüm yeni işlemci. Yada işlemciniz destekliyorsa ve ısı değerleri iyiyse bir miktar oc durumu daha iyi hale getirecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı