Çözüldü RX 5600XT düzensiz GPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

takaSh1

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
s
Merhaba yaklaşık bir ay önce aldığım Gigabyte Radeon RX 5600XT Gaming OC adlı kartta performans sorunları yaşıyorum. Örneğin PUBG'de kalabalık bir yerde GPU kullanımı %97'den 60'a düşüyor ve sıcaklıklarda düşüyor. Keza Mafia Definitive Edition'da aynı problem var. Yolda giderken birden kalabalık bir yere girince GPU kullanımı %50'ye düşüyor sonra geri yükseliyor. Bir sürü yöntem denedim ama bir türlü çözüm bulamadım. Sadece RDR 2'de bu problem ile karşılaşmıyorum GPU kullanımı hep stabil. Bir diğer sorun ise ayarları en düşüğe alsam bile FPS artışı çok az oluyor.

Sistem:
Power Boost VK-P1900B 500W.
Gigabyte RX 5600 XT Gaming OC.
AMD Ryzen 5 3400G.
ASUS TUF B450M-PLUS GAMING.
Neo Forza 8 GB 3000 MHz DDR4(2X)
Crucial 500 GB P2 CT500P2SSD8 M.2 PCI-Express 3.0 SSD.
Seagate 3.5" Barracuda ST1000DM010 SATA 3.0 7200 RPM HDD.

Dosya Ekleri

• 2.PNG
    2.PNG
    741,3 KB · Görüntüleme: 75
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    774,7 KB · Görüntüleme: 77
Çözüm
Merhaba sorun çözüldümü acaba?
Aynı sorunu aynı kartta bende yaşıyorum şu an Ryzen 5 1500X kullanıyorum RDR2'de yaşamıyorum fakat diğer oyunlardan bende muzdaribim.

Evet çözüldü. İşlemciyi R5 3600 yaptım ve hiçbir sorunum yok şu anda ayrıca BIOS Update yaparsanız kart için inanılmaz performanslar elde edersiniz şu anda Ultra ayarlarda RDR 2 dışında hiçbir oyunda 60 altına düşmüyor FPS ve GPU kullanım'ı genelde %99-%98. Kesinlikle işlemcinizi yükselttin.
Aynı sorunu aynı kartta bende yaşıyorum şu an Ryzen 5 1500X kullanıyorum RDR2'de yaşamıyorum fakat diğer oyunlardan bende muzdaribim.

Evet çözüldü. İşlemciyi R5 3600 yaptım ve hiçbir sorunum yok şu anda ayrıca BIOS Update yaparsanız kart için inanılmaz performanslar elde edersiniz şu anda Ultra ayarlarda RDR 2 dışında hiçbir oyunda 60 altına düşmüyor FPS ve GPU kullanım'ı genelde %99-%98. Kesinlikle işlemcinizi yükselttin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
3600 aldım. Kurulumu yapınca çözüldü mü açıklarım?

Aynı sorunu aynı kartta bende yaşıyorum şu an Ryzen 5 1500X kullanıyorum RDR2'de yaşamıyorum fakat diğer oyunlardan mende muzdaribim.

Evet çözüldü. İşlemciyi R5 3600 yaptım ve hiçbir sorunum yok şu anda ayrıca BIOS Update yaparsanız kart için inanılmaz performanslar elde edersiniz şu anda Ultra ayarlarda RDR 2 dışında hiçbir oyunda 60 altına düşmüyor FPS ve GPU kullanım'ı genelde %99-%98. kesinlikle işlemcinizi yükselttin.

Teşekkürler en yakın zamanda değiştireceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı