RX 5600XT görüntü kalitesi kötü

Arrowqueen

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Daha önce birçok konu açtım yeni ekran kartı alacağım konusunda. Aldım da. Dün geldi. Sapphire Pulse RX 5600XT aldım. Ama ekran kartını takıp oyun açtığımda görüntü kalitesinde bir kötülük fark ettim. Detaylar iyi gözükmüyor gibiydi. Örneğin Metro Exodus'ta deneme yaptım görüntü kalitesinin kötüleştiği açık ve net belliydi. En azından ben öyle hissettim. Eski RX580 kartıma göre cidden bir düşük kalite mevcuttu. RDR2'de denedim onda da fark ettim hafif böyle blurlu gibiydi görüntü. NFS Payback'te denedim yine aynıydı. Acaba RAM MHz değerimden dolayı mı böyle oluyor bu sorun ya da işlemcim darboğaz mı yapıyor? Monitördeki display kablosunu çıkarıp HDMI takıp denedim yine aynı sonuç. Çözünürlük düşük olduğu için olabilir mi? Sistemimi yazayım:
MSI A320M Pro-E anakart.
Sapphire Pulse RX 5600XT.
Ryzen 5 2600.
Crucial Aegis 2133 MHz DDR4 RAM.
750W High Power elements 80+ PSU.
AOC G2260 75Hz 1920X1080P monitör.
Ekran kartı Driver güncel bu arada.

Öncelikle merhabalar. Daha önce birçok konu açtım yeni ekran kartı alacağım konusunda. Aldım da. Dün geldi. Sapphire Pulse RX 5600XT aldım. Ama ekran kartını takıp oyun açtığımda görüntü kalitesinde bir kötülük fark ettim. Detaylar iyi gözükmüyor gibiydi. Örneğin Metro Exodus'ta deneme yaptım görüntü kalitesinin kötüleştiği açık ve net belliydi. En azından ben öyle hissettim. Eski RX580 kartıma göre cidden bir düşük kalite mevcuttu. RDR2'de denedim onda da fark ettim hafif böyle blurlu gibiydi görüntü. NFS Payback'te denedim yine aynıydı. Acaba RAM MHz değerimden dolayı mı böyle oluyor bu sorun ya da işlemcim darboğaz mı yapıyor? Monitördeki display kablosunu çıkarıp HDMI takıp denedim yine aynı sonuç. Çözünürlük düşük olduğu için olabilir mi? Sistemimi yazayım:
MSI A320M Pro-E anakart.
Sapphire Pulse RX 5600XT.
Ryzen 5 2600.
Crucial Aegis 2133 MHz DDR4 RAM.
750W High Power elements 80+ PSU.
AOC G2260 75Hz 1920X1080P monitör.
Ekran kartı Driver güncel bu arada.
Oyunları 1080P en yüksek ayarlarda oynadığına emin misiniz ?

bu şekilde hocam
Oyun içinden SS alıp atabilir misin?

Genel olarak çalı çırpıda ve saçlarda sorun var gibi geldi bana. NFS Payback'te çok kötüydü mesela arabanın kaputuna yansıyan ağaç efektleri kare kare gözüküyor.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    527,9 KB · Görüntüleme: 74
  • 2.PNG
    2.PNG
    525,9 KB · Görüntüleme: 67
  • 3.PNG
    3.PNG
    511,6 KB · Görüntüleme: 68
  • 4.PNG
    4.PNG